Կառավարության երեկվա նիստը ցինիզմի գագաթնակետն էր. Շարմազանով (Տեսանյութ)
Այս կառավարությունը ամոթի, բարոյականության, ազգային արժեքների, պետության հետ կապերը խզել է, դա հստակ է, բայց  հստակ է նաև, որ իրենք ապրում են մեկ այլ իրականության մեջ, իրենք ցանկանում են ջայլամի կեցվածք ընդունել՝ ասելով, որ Արցախ չկա, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ-ական Էդուարդ Շարմազանովը:
Նա նշեց, որ իշխանությունների կարծիքով, եթե իրենք Արցախի մասին չեն խոսում, ուրեմն խնդիրը և մարդկանց հիշողությունը վերանում է:
«Կառավարության երեկվա նիստը ցինիզմի գագաթնակետն էր: Ինձ մեկ-մեկ թվում է, որ մենք էլ զարմանալու տեղ չունենք, բայց Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությունն ամեն օր մեզ ցույց է տալիս, որ մարդկային զարմանքի հնարավորություններն անսահման են»,-հավելեց նա:

Шармазанов: Вчерашнее заседание правительства стало пиком цинизма (Видео)
Это правительство разорвало связи со стыдом, моралью, национальными ценностями, государством, это ясно, но также ясно, что они живут в другой реальности, хотят занять «страусиную позицию», говоря, что Арцаха не существует, сказал член РПА Эдуард Шармазанов в беседе с журналистами.
Он отметил, что, по мнению властей, если не говорить об Арцахе, то исчезнет проблема и воспоминания людей.
«Вчерашнее заседание правительства было пиком цинизма. Мне иногда кажется, что нам уже нечему удивляться, но правительство Никола Пашиняна каждый день показывает нам, что возможности человеческого удивления безграничны», - добавил он.