Երբ դատավորը նիստին սկսում է քնել, ապա մոտավորապես քնած էլ կարող է վճիռ կայացնել. Հրայր Թովմասան (Տեսանյութ)
Սա իմ դատավճիռը չէ, սա մեր երկրի արդարադատության հիմքից ևս մեկ քար հանելու ճանապարհին կատարված քայլ է, դատավճռի հրապարակումից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հրայր Թովմասյանը։
«Այս դատարանում արդարադատություն չի իրականացվել, այս դատավորը կեղծ դատավոր էր իր ամբողջ էությամբ։ Երբ դատավորը նիստին սկսում է քնել, ապա մոտավորապես քնած էլ կարող է այսպիսի վճիռ կայացնել։ Անհաղորդ էր ամբողջ գործընթացին, իրեն այն հետաքրքիր չէր, ի սկզբանե գիտեր՝ ինչ որոշում էր կայացնելու»,-հայտնեց Հրայր Թովմասյանը։
Թովմասյանն ասաց, թե բողոքարկելու են դատավճիռը։
Նշենք, որ դատարանը վճռեց Հրայր Թովմասյանին մեղավոր ճանաչել երկու դրվագով և նրան ազատել քրեական պատասխանատվությունից՝ վաղեմության ժամկետներն 2019-ին անցած լինելու պատճառաբանությամբ։

Грайр Товмасан: Когда судья во время судебного заседания начинает засыпать, она может принять решение практически сквозь сон (Видео)
«Это не мой приговор, это шаг в сторону снятия еще одного камня с фундамента правосудия в нашей стране», - заявил Грайр Товмасян в беседе с журналистами после оглашения приговора.
«Правосудие в этом суде не восторжествовало, этот судья по своей природе была фальшивым судьей. Когда судья начинает засыпать во время судебного заседания, она может принять подобное решение практически сквозь сон. Она была не в курсе всего процесса, ей это было не интересно, она изначально знала, какое решение примет», - сказал Грайр Товмасян.
Товмасян сообщил, что они будут обжаловать приговор.
Отметим, что Грайр Товмасян был освобожден от уголовной ответственности на том основании, что срок давности истек в 2019 году.