Փաշինյանը կարծում է` պետք է մոռանալ հայ ժողովրդի հերոսական պայքարի մասին. Զատուլին
Փաշինյանը վերանայում է ոչ միայն Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները, այլև ամբողջ հայկական էությունը. նման կարծիք է հայտնել Պետդումայի ԱՊՀ հարցերով հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինը։
Նրա պնդմամբ՝ ՀՀ վարչապետը կարծում է, որ պետք է մոռանալ հայ ժողովրդի հերոսական պայքարի, Հայոց ցեղասպանության զոհերի մասին։
«Նա ցանկանում է համոզել հայերին, որ նույնիսկ Հայաստանի եկեղեցին, որը պետականության բացակայության պայմաններում պահել և պահպանել է հայ ժողովրդին, Բյուզանդական կայսրության ժամանակներից օտար գործակալ է եղել», - ասել է պատգամավորը։

Пашинян считает, что нужно забыть о героической борьбе армянского народа — Затулин
Ревизия происходит со стороны Пашиняна не только в отношениях с Россией, но и всей армянской сущности. Аналогичное мнение высказал первый заместитель председателя комитета Госдумы по делам СНГ Константин Затулин.
По его словам, премьер-министр Армении считает, что нужно забыть про героическую борьбу армянского народа и жертвы Геноцида армян.
"Он хочет убедить армянский народ в том, что даже Церковь Армении, которая скрепляла и сохраняла армянский народ в условиях отсутствия государственности, является иностранным агентом еще со времен Византийской империи", - заявил депутат.