ՔՊ պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանն ուղղագրական սխալով է շնորհավորել Անկախության տոնը
Նիկոլ Փաշինյանն ու Վահագն Խաչատուրյանն Անկախության օրվա առթիվ պետական պարգևներ ու կոչումներ են շնորհել (Տեսանյութ)
Պետական պարգևներ և կոչումներ են շնորհվել նաև իրավապահ մարմինների, ուժային կառույցների մի շարք ծառայողների։
21/09/2024 15:20
«Ցտեսություն, hին Comedy Club և բարև, Comedy Club-ի նոր՝ 20-րդ եթերաշրջան». Comedy Club-ի փակման մասին հաղորդագրությունը կատակ էր
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 19-ին Խարլամովը հայտարարեց նախագծի փակման մասին՝ 19 տարվա աշխատանքից հետո։
21/09/2024 15:00
Պահանջում ենք հայերի վերադարձի իրավունքը․ ԼՂ-ի հայաթափմանը նվիրված միջոցառում՝ ԱՄՆ Կոնգրեսում
«100 տարի առաջ Հայոց ցեղասպանությունից մինչև Արցախի էթնիկ զտումներ. ձեր տոկունությունը դարեր է տևել: Մենք պետք է ապահովենք, որ բռնի տեղահանված հայերը փոխհատուցվեն՝ չկորցնելով իրենց տներ վերադառնալու իրավունքը»։
21/09/2024 14:50
Շնորհավորում եմ Հայաստանի Անկախության տոնը, մաղթում եմ խաղաղություն․ Չեխիայի դեսպան
Հայերեն գրառում է կատարել։
21/09/2024 14:34
ԱՄՆ-ն աջակցում է ՀՀ ինքնիշխանությանը, անկախությանը, տարածքային ամբողջականությանը․ Բայդենը՝ Փաշինյանին
«Եվ մենք անհամբեր սպասում ենք Ձեզ հետ աշխատելուն և շարունակելու ձևավորել ապագա, որտեղ յուրաքանչյուրը կարող է ապրել արժանապատվությամբ, անվտանգ»:
21/09/2024 14:30
ՀՅԴ-ի համար հայոց անկախ պետականությունը եղել և մնում է անսակարկելի արժեք․ ՀՅԴ Բյուրո
Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության Բյուրոյի շնորհավորական ուղերձը ՀՀ ԱՆկախության օրվա առիթով։
21/09/2024 14:26
ՀՀ-ն առերեսվում է մարտահրավերների, որոնց հաղթահարումից է կախված մեր պետության անվտանգությունը, կայունությունն ու զարգացումը. Սամվել Բաբայան
Այս ճանապարհին Հայաստանի Հանրապետության ընտրությունը հստակ իրավունքն ու տարընթերցումների տեղիք չտվող օրենքը պետք է լինի։
21/09/2024 14:22
Ռուս-հայկական բարեկամական, դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացումը, անկասկած, համապատասխանում է մեր ժողովուրդների հիմնարար շահերին․ Պուտինը շնորհավորել է Փաշինյանին
Միշուստինն ու Պուտինը ուղերձներ են հղել։
21/09/2024 14:16
Կատարվել է Հանրապետական մաղթանք` Հայաստանի անկախության տոնի առիթով
Սրբազան արարողությունը հանդիսապետեց Մայր Աթոռ Ս. Էջմիածնի Արտաքին հարաբերությունների և արարողակարգի բաժնի տնօրեն Տ. Նաթան արքեպիսկոպոս Հովհաննիսյանը։
21/09/2024 14:00
ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարն Անկախության օրվա առթիվ շնորհավորել է հայ ժողովրդին
Հրապարակել է X-ի միկրոբլոգում։
21/09/2024 13:48
«Եռաբլուր»-ում տեղի կունենա «Արցախի կանչը» հուշակոթողի հիմնարկեքի արարողությունը
Կամփոփի զոհվածների հիշատակը։
21/09/2024 13:23
Հույս ունենք, որ մեր երկրների միջև համագործակցությունն էլ ավելի կամրապնդվի. Ուկրաինայի ԱԳՆ-ի ուղերձը
Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարարությունը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ։
21/09/2024 13:07
Երբեք չկասկածենք, որ միահամուռ բաղձանքն ու ջանքը եղել և մնալու են մեր համազգային երազանքների իրականացման ամենահուսալի գրավականները․ Պապիկյան
«Մաղթում եմ, որ անկախ պետականաշինության դժվարին ճանապարհն այսուհետ անցնենք ավելի միասնական, համերաշխ, նվիրումով և խանդավառ»:
21/09/2024 13:00
Փաշինյանի և մյուս պաշտոնյաների անունից «Եռաբլուրում» ծաղկեպսակներ են դրվել, սակայն նրանք դեռևս չեն այցելել
Զոհված զինծառայողների ծնողերը նախորդ գիշերվանից Եռաբլուրում են՝ թույլ չտալու Փաշինյանի մուտքն այնտեղ:
21/09/2024 12:50
Այսօր, առավել քան երբևէ, մենք պարտավոր ենք նոր եռանդով աշխատել․ Տիգրան Ավինյան
Ավինյանի շնորհավորական ուղերձ է հղել։
21/09/2024 12:36
Պայթյուն՝ Շենգավիթի էլեկտրաենթակայաններից մեկում․ թաղապետարանում, ոստիկանությունում, դատախազությունում լույս չկա
Այսօր՝ սեպտեմբերի 21-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։
21/09/2024 12:25
Սերժ Սարգսյանի անունից առավոտյան ծաղկեպսակ է դրվել «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում
Հարգանքի տուրք է մատուցվել։
21/09/2024 12:12
Կարևորում եմ մեր ժողովուրդների միջև կապը և հուսով եմ, որ կարող ենք սերտորեն համագործակցել կարևոր գլոբալ խնդիրների շուրջ. Չարլզ 3-րդի ուղերձը
Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Չարլզ 3-րդը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատրյանին՝ Հանրապետության Անկախության տոնի առթիվ։
21/09/2024 11:57
Չկարողացանք գտնել ազգային բանաձևը, որ պահենք մեր նվաճումները, բայց ամեն ինչ կորած չէ, անհնար ոչինչ չկա. Րաֆֆի Հովհաննիսյան
«Պետք է արժանապատվությունը հետ բերել, հայրենիքը հետ բերել, անկեղծություն և քաղաքացիականություն հետ բերել մեր ժողովրդին»,-ասաց նա:

Слова Спарапета более чем актуальны и сегодня, мы проходим через те же испытания — Сасун Микаелян
После многих войн в жизни нашего народа, многих испытаний, выпавших на долю государства, армяне смогли вновь восстановить государственность и в трудных для нашей страны условиях построили независимую Республику Армения.
Пользуясь возможностью, мы с супругой хотели бы послать всем армянам самые теплые пожелания в наступающем году.
Я уверен, что благодаря коллективным усилиям наших граждан Армения нашей мечты будет создана.
21/09/2024 12:10
Минск продолжит выступать за расширение взаимоуважительного и конструктивного диалога с Ереваном: Лукашенко поздравил с Днем независимости Армении
Лукашенко выразил уверенность, что «в нынешних условиях, для того чтобы выстоять и продолжать успешно развиваться, надо объединяться и сотрудничать».
21/09/2024 12:04
«Бояться приходить в «Ераблур», ждать, пока уйдут родители, это не стоит и гроша, не уйдем мы отсюда»: Отец погибшего Пашиняну
«Сегодня нашей стране нужен нормальный лидер, который вернет армянам честь, достоинство и все остальное, что мы потеряли».
21/09/2024 11:28
США поддерживают суверенитет, независимость и территориальную целостность Армении — Госсекретарь США
Будучи первой страной, признавшей независимость Армении, Соединенные Штаты гордятся тем, что продолжают поддерживать Армению, которая становится процветающим членом нашего сообщества демократических государств.
21/09/2024 11:25
Мы снова сталкиваемся с проблемами безопасности и новыми угрозами: императив быть едиными — Послание Католикоса по случаю Дня независимости
По случаю священного праздника независимости мы приносим наше патриаршее благословение и добрые пожелания от Первопрестольного Святого Эчмиадзина всему нашему народу.
21/09/2024 11:18
Я надеюсь, что мы с честью переживем это трудное для нашего государства время — Роберт Кочарян
Второй президент Республики Армения Роберт Кочарян поздравил Армению с Днем независимости.
21/09/2024 11:15
Я подтверждаю приверженность укреплению отношений с Арменией — Токаев
Токаев отметил, что «под руководством премьер-министра Никола Пашиняна Армения добилась больших успехов в государственном строительстве, обеспечении благосостояния граждан и укреплении своего международного авторитета».
21/09/2024 10:47
Да здравствует свободная, суверенная и демократическая Армения — Посол Франци
Посол Франции в Армении Оливье Декотиньи поздравил на армянском языке с Днем независимости Республики Армения.
21/09/2024 10:37
Это день нашей украденной мечты, мы в долгу перед теми, кто покоится в «Ераблуре» — Баграт Србазан
«В этой борьбе наши дорогие родители обязались нести с нами видение победы на своих плечах, а также привести нас к этой победе своим благословением».
21/09/2024 10:16
Желаем братскому армянскому народу в непростые времена стабильного будущего: Российская Федерация была, есть и будет всегда рядом с союзной Арменией — Поздравление посольства России
Посольство России поздравляет всех граждан Армении с национальным праздником - Днем независимости Республики!
21/09/2024 10:06
Независимость, как и победа, даются достойным: Послание третьего президента Армении Сержа Саргсяна по случаю Дня независимости
Слава всем нашим павшим, отдавшим свои жизни во имя Независимости!
21/09/2024 09:38
Каждый день проходит референдум о независимости и каждый из нас делает выбор каждый день: Послание премьер-министра Никола Пашиняна по случаю Дня независимости