«Մինսկը կշարունակի հանդես գալ Երևանի հետ փոխադարձ հարգալից և կառուցողական երկխոսության ընդլայնման օգտին»․ Լուկաշենկոն շնորհավորել է Խաչատուրյանին
21/09/2024 11:00
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորել է Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին Անկախության օրվա առթիվ։
«Բելառուսին և Հայաստանին կապում են ամուր բարեկամական կապերը, ընդհանուր պատմությունը, ավանդական ընտանեկան և քրիստոնեական արժեքները։ Մեր քաղաքացիներին միավորում է Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակը, Սպիտակի երկրաշարժի հետևանքների համատեղ հերոսական հաղթահարումը, մասնակցությունը ինտեգրացիոն կառույցներին, սերտ գործընկերությունը։
Վստահ եմ, որ ներկա պայմաններում գոյատևելու և հաջողությամբ զարգանալու համար անհրաժեշտ է համախմբվել և համագործակցել։ Մինսկը կշարունակի հանդես գալ Երեւանի հետ փոխադարձ հարգալից եւ կառուցողական երկխոսության ընդլայնման օգտին»։
Ալեքսանդր Լուկաշենկոն Վահագն Խաչատուրյանին մաղթել է քաջառողջություն և արդյունավետ աշխատանք պետական ​​պատասխանատու պաշտոնում, իսկ համայն հայությանը` խաղաղություն, բարություն և բարօրություն:

Минск продолжит выступать за расширение взаимоуважительного и конструктивного диалога с Ереваном: Лукашенко поздравил с Днем независимости Армении
21/09/2024 12:10
Минск продолжит выступать за расширение взаимоуважительного и конструктивного диалога с Ереваном, говорится в поздравлении президента Беларуси Александра Лукашенко президенту Армении Ваагну Хачатряну.
«Беларусь и Армению связывают прочные узы дружбы, общая история, традиционные семейные и христианские ценности. Наших граждан сплачивают Победа в Великой Отечественной войне, совместное героическое преодоление последствий Спитакского землетрясения, участие в интеграционных структурах и тесное деловое партнерство», — говорится в поздравлении.
Лукашенко выразил уверенность, что «в нынешних условиях, для того чтобы выстоять и продолжать успешно развиваться, надо объединяться и сотрудничать».