Եղբայրական հայ ժողովրդին այս դժվարին շրջանում մաղթում ենք կայուն ապագա, ՌԴ-ն  եղել է, կա ու միշտ կլինի դաշնակցային ՀՀ-ի կողքին. ՌԴ դեսպանության շնորհավորանքը
Եղբայրական հայ ժողովրդին այս դժվարին շրջանում մաղթում ենք կայուն ապագա, ՌԴ-ն եղել է, կա ու միշտ կլինի դաշնակցային ՀՀ-ի կողքին. ՌԴ դեսպանության շնորհավորանքը
Ռուսաստանի Դեսպանությունը շնորհավորում է Հայաստանի բոլոր քաղաքացիների ազգային տոնը՝ Հանրապետության անկախության օրը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանությունից:
«Եղբայրական հայ ժողովրդին տարածաշրջանի և աշխարհի համար դժվարին ժամանակներում մաղթում ենք կայուն ապագա, արդյունավետ աշխատանք՝ ի բարօրություն երկրի և բարգավաճման:
Ռուսաստանի Դաշնությունը եղել է, կա ու միշտ կլինի դաշնակցային Հայաստանի և նրա եղբայրական ժողովրդի կողքին, ինչպես մեզ է պատգամվել ընդհանուր հերոսական պատմությամբ: Համոզված ենք, որ Ռուսաստանի և Հայաստանի դաշնակցային փոխգործակցության և բազմատարր համագործակցության հետագա զարգացումը համապատասխանում է մեր երկրների ժողովուրդների ակնկալիքներին և շահերին»,-ասվում է:

Желаем братскому армянскому народу в непростые времена стабильного будущего: Российская Федерация была, есть и будет всегда рядом с союзной Арменией  — Поздравление посольства России
21/09/2024 10:16
Желаем братскому армянскому народу в непростые времена стабильного будущего: Российская Федерация была, есть и будет всегда рядом с союзной Арменией — Поздравление посольства России
Посольство России поздравляет всех граждан Армении с национальным праздником - Днем независимости Республики! Об этом сообщили в Посольстве России в Армении.
Желаем братскому армянскому народу в непростые для региона и мира времена стабильного будущего, успешного труда на благо страны и процветания.
Российская Федерация была, есть и будет всегда рядом с союзной Арменией и ее братским народом, как завещано нам общей героической историей. Убеждены, что дальнейшее развитие союзнического взаимодействия и многогранного сотрудничества России и Армении отвечает чаяниям и интересам народов наших стран.