«Քանի՞ կոպեկ արժե վախեցած գալը, սպասում է՝ ծնողները գնան, որ գա Եռաբլուր, չենք գնալու». Զոհվածի հայրը՝ Փաշինյանին (Տեսանյութ)
21/09/2024 11:31
Զոհված զինծառայողի ծնողներից Վիգեն Ազատյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ ինչպես նախատեսել էին՝ արեցին, նրանք Եռաբլուրում են, որ թույլ չտան ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մուտքը պանթեոն:
«Այսինքն՝ խանգարեցինք տվյալ ժամին իրենց այցը Եռաբլուր: Քանի՞ կոպեկ արժե վախեցած գալը, սպասում է՝ ծնողները գնան, որ գա Եռաբլուր: Մենք չենք գնալու»,-ասաց նա:
Հարցին՝ կլինե՞ն բախումներ, եթե վարչապետը գա՝ նա պատասխանեց. «Թող իրենք մտածեն, մենք սովոր ենք արդեն: 4 տարի նկար համբուրողի համար բախումն էակա՞ն է»:
Խոսելով օրվա խորհրդի մասին՝ Ազատյանը նշեց, որ տղաների տոնն է, գալիս շնորհավորում ու գնում են, ուրիշ տեղ չկա շնորհավորելու:
«Այսօր մեր երկիրը նորմալ ղեկավարի կարիք ունի, որ վերադարձնի հայի պատիվը, արժանապատվությունը և մնացածը, որ կորցրել ենք»,-ասաց նա։

«Бояться приходить в «Ераблур», ждать, пока уйдут родители, это не стоит и гроша, не уйдем мы отсюда»: Отец погибшего Пашиняну
21/09/2024 12:04
Виген Азатян, один из родителей погибшего военнослужащего, в беседе с журналистами заявил, что они сделали, как и планировали, находятся в Ераблуре, чтобы не допустить прихода премьер-министра Армении Никола Пашиняна в пантеон.
«То есть мы предотвратили их визит в Ераблур в данное время. Бояться приходить в «Ераблур», ждать, пока уйдут родители, это не стоит и гроша, не уйдем мы отсюда», - сказал он.
На вопрос: будут ли столкновения, если приедет премьер-министр, он ответил. «Пусть они сами думают, мы уже к этому привыкли. Имеет ли значение столкновение для человека, который целует фотографию уже 4 года?»
Говоря о совете дня, Азатян отметил, что это праздник парней, они приходят поздравить и уходят, другого места нет для того, чтобы поздравить.
«Сегодня нашей стране нужен нормальный лидер, который вернет армянам честь, достоинство и все остальное, что мы потеряли», - сказал он.