Մեր ակտիվ պայքարի շրջանը սկսում ենք հոկտեմբերի 2-ին ժամը 18։30-ին՝ հավաքվելով Հանրապետության հրապարակում. Սրբազան (Տեսանյութ)
22/09/2024 17:10
Մեր ակտիվ պայքարի շրջանը սկսում ենք հոկտեմբերի 2-ին ժամը 18։30-ին՝ հավաքվելով Հանրապետության հրապարակում. Մարզահամերգային համալիրում Սրբազան շարժման մեծ հավաքին հայտարարեց Բագրատ Սրբազանը։
Նա նշեց, որ սեպտեմբերի 28-29-ին Մայր Տաճարի վերաօծման և Մյուռոնօրհնության արարողություններով պայմանավորված՝ որոշել են նոր պայքարի շրջանը սկսել հոկտեմբերից։
«Մտնում ենք պայքարի ինտենսիվ և հետևողական փուլ՝ համառ, աննահանջ, համբերատար պայքարի փուլ՝ հաղթանակով երաշխավորված։ Պատրաստ եղեք երկրի առջև վեր առնող ցանկացած իրավիճակներին համարժեք պատասխանի»,-ասաց նա։

Период активной борьбы мы начнем 2 октября в 18:30, соберемся на площади Республики — Баграт Србазан
22/09/2024 17:48
Период активной борьбы мы начнем 2 октября в 18:30, соберемся на площади Республики. Об этом Баграт Србазан заявил во время большого собрания "Священного движения" в спортивно-концертном комплексе.
Он отметил, что 28-29 сентября в связи с  церемониями переосвящения Эчмиадзинского кафедрального собора и освящения Святого мира решили начать новый период борьбы с октября.
«Мы вступаем в напряженную и последовательную фазу борьбы, в фазу упорной, настойчивой, терпеливой борьбы с гарантированной победой. Будьте готовы к адекватному реагированию на любую ситуацию, с которой сталкивается страна», - сказал он.