Ներսից քեզ կործանողները, շահավաճառները նույնիսկ ա՛յս օրը բարբաջում են պետականությունից. Րաֆֆի Հովհաննիսյան
23/09/2024 11:10
«Ժառանգության» առաջնորդ, Հայաստանի ԱԳ առաջին նախարար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը գրառում է արել, որում մասնավորապես ասվում է.
«Քո վերահռչակման փաստը՝ 33 տարի առաջ, թող շնորհավորանք լինի այսօր և անգին, սթափեցնող պատվիրան։
Դրսից և, մանավանդ, ներսից քեզ իրապես կործանողները, պարտության մատնողները, ծնկի բերողները, շահավաճառները նույնիսկ ա՛յս օրը բարբաջում են պետականությունից, ինքնիշխանությունից, դրանց իրականությունից ու կորստյան վտանգից։
Բայց օտարն ու բոլոր իմաստներով օտար դարձածը չէ, որ այլևս պետք է սահմանի քեզ ու քո իրավունքը, ամբողջականությունը և դրանց «լեգիտիմությունը»։
Դա միայն մենք ենք՝ հավաքաբար, ովքեր ամենօրյա պայքարով, անմնացորդ ջանադրությամբ, հոգով ու հրապարակով, ինքնապաշտպանությամբ և, վերջապես, քվեախցիկով պիտի նորովի կերտեն քեզ՝ անանձնական, ամենապատկան Հայաստանի Հանրապետությունը։

Те, кто тебя разрушает изнутри, спекулянты, даже сегодня городят чушь о государстве — Раффи Ованнисян
23/09/2024 12:05
Лидер партии «Наследия», первый министр иностранных дел Армении Раффи Ованнисян написал:
«Пусть факт твоего повторного провозглашения, 33 года назад, станет сегодня поздравлением и бесценной, отрезвляющей заповедью.
Извне и особенно изнутри те, кто тебя реально разрушают, те, кто доводят тебя до поражения, те, кто ставят тебя на колени, спекулянты, даже в этот день говорят о государственности, суверенитете, их реальности и опасности утраты.
Но не чужой и не тот, кто стал чужим во всех смыслах, должен определять тебя и твои права, целостность и их «легитимность».
Только мы вместе, ежедневной борьбой, непрекращающимися усилиями, духом и гласностью, самообороной и, наконец, кабиной для голосования, восстановим Тебя, нашу самую почетную Республику Армения.