Ադրբեջանը խոշոր մասշտաբներով զինվnւմ է. նպատակը Հայաստանի գլխին իջեցված նախապայմանների ամբողջական բավարարմանը հասնելն է․ Տիգրան Աբրահամյան
24/09/2024 10:13
Ադրբեջանի նախագահն Ադրբեջանում նոր ձևավորված խորհրդարանի առաջին նիստում բավականին կոշտ և վտանգավոր հայտարարություններ է հնչեցրել, այս մասին գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Ալիևն, անդրադառնալով Հայաստանի ռազմական գնումներին, նշել է, որ այն երկրները, որոնք զինում են ՀՀ-ին, ուղիղ պատասխանատվություն են կրելու ապագայում սպասվող իրադարձությունների համար:
«Թե ինչ է իրենից ներկայացնում «ապագայում սպասվող իրադարձություն» ձևակերպումը՝ կարելի է կանխատեսել, բայց դա ակնհայտորեն ոչ մի առնչություն չունի ՀՀ կառավարչի` ՄԱԿ-ում հնչեցրած «ապագա կա» կարգախոսի հետ:
Ադրբեջանը տևական ժամանակ է քարոզչական, դիվանագիտական ջանքեր է գործադրում ՀՀ-ի ռազմական գնումները Ադրբեջանի դեմ ռևանշի նախապատրաստություն ներկայացնելու համար, ըստ այդմ` նախապես ագրեսորի պիտակ դաջելով ՀՀ գործող իշխանության դեմքին:
Սակայն իրադրությունը, մեղմ ասած, լրիվ այլ է: Իրականում, Ադրբեջանն է խոշոր մասշտաբներով զինվում, որի նպատակը Հայաստանի գլխին իջեցված նախապայմանների ամբողջական բավարարմանը հասնելն է»,- նշել է Աբրահամյանը։

Азербайджан вооружается в больших масштабах: цель – добиться полного выполнения предварительных условий, навязанных Армении — Тигран Абрамян
24/09/2024 10:31
Президент Азербайджана выступил с довольно резкими и опасными заявлениями на первой сессии новообразованного парламента Азербайджана, об этом написал секретарь фракции "Честь имею" НС Тигран Абрамян.
Касаясь военных закупок Армении, Алиев отметил, что страны, вооружающие Армению, будут нести прямую ответственность за все будущие события.
"Можно предугадать, что представляет собой формулировка "событие, ожидаемое в будущем", но она явно не имеет ничего общего с лозунгом "будущее есть", озвученным управленцем Республики Армения в ООН.
Азербайджан уже длительное время прилагает пропагандистские и дипломатические усилия, чтобы представить военные закупки Армении как подготовку к реваншу против Азербайджана, соответственно, изначально нанеся на лицо нынешних властей Армении ярлык агрессора.
Однако обстановка, мягко говоря, совершенно иная. Фактически, Азербайджан вооружается в больших масштабах, цель которого - добиться полного выполнения предварительных условий, выдвинутых против Армении", - сказал Абрамян.