Հայաստանի վարչապետը հրապարակավ Ալիևին առաջարկում է վերցնել մատիտն ու գծել Ադրբեջանի համար ընդունելի Հայաստանի սահմանները. Արթուր Խաչատրյան
24/09/2024 13:01
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը «Սահմանազատում Փաշինյանի ձևով» վերտառությամբ հրապարակում է արել։
Նա հիշեցրել է 2022 թվականին ՄԱԿ-ում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթից մի հատված։
«2022 թվականի սեպտեմբերի 22-ին, ելույթ ունենալով ՄԱԿ 77-րդ նստաշրջանում, Նիկոլ Փաշինյանը հարց է ուղում Իլհամ Ալիևին․ «Ես պաշտոնական և հրապարակային հարց եմ ուղղում Ադրբեջանի նախագահին․ կարո՞ղ եք ցույց տալ Հայաստանի քարտեզը, որը ճանաչում եք կամ պատրաստ եք ճանաչել որպես Հայաստանի Հանրապետություն»։
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետը հրապարակավ Իլհամ Ալիևին առաջարկում է վերցնել մատիտն ու գծել Հայաստանի այն սահմանները, որոնք ընդունելի են Ադրբեջանի համար։ Ալիևը նամարդություն չարեց։
Ահա այն ամենը, ինչ պետք է իմանալ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև սահմանազատում կոչվող ֆարսի վերաբերյալ․․․»,- Facebook-ում գրել է Խաչատրյանը։

Премьер-министр Армении публично предлагает Алиеву взять карандаш и провести приемлемые для Азербайджана границы Армении — Артур Хачатрян
Депутат Национального собрания от фракции "Армения" Артур Хачатрян выступил с публикацией под заголовком "Делимитация границ в стиле Пашиняна".
Он напомнил фрагмент выступления премьер-министра Никола Пашиняна в ООН в 2022 году.
"22 сентября 2022 года, выступая на 77-й сессии ООН, Никол Пашинян задает вопрос Ильхаму Алиеву: "Я задаю официальный и публичный вопрос президенту Азербайджана: можете показать карту Армении, которую вы признаете или готовы признать Республикой Армения?
Премьер-министр РА публично предлагает Ильхаму Алиеву взять карандаш и провести приемлемые для Азербайджана границы Армении. Алиев не поступил подло.
Вот все, что вам нужно знать о фарсе под названием делимитация границы между Арменией и Азербайджаном...", - написал Хачатрян в Facebook.