Պետրոս Ղազարյանը վաղուց է հանդես գալիս որպես իշխանության ներկայացուցիչ․ Հենրիխ Դանիելյան
Հանրային հեռուստաընկերության հաղորդավար Պետրոս Ղազարյանի՝ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին աջակցող գրառմանն է արձագանքել ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության նախագահ Հենրիխ Դանիելյանը։
«Պետրոս Ղազարյանը վաղուց է հանդես գալիս որպես իշխանության ներկայացուցիչ և այժմ պաշտպանում է Նիկոլ Փաշինյանին։ Պետրոս, արդյոք Դուք կարծում եք, որ մարդիկ այնքան միամիտ են, որ չեն կարո՞ղ տարբերակել երկու պատերազմում հաղթած, հայկական Արցախը պաշտպանած ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ժպիտը և ձեր պաշտպանյալ կապիտուլացված Նիկոլին, ով Արցախը հայտարարել է ադրբեջանական»,- գրել է Դանիելյանը։
Հիշեցնենք՝  Պետրոս Ղազարյանն այսօր քննադատել էր նրանց, ովքեր դատապարտում են այն փաստը, որ ՀՀ վարչապետ հանդիսացող անձը Հայաստանի թշնամի երկրի՝ Թուրքիայի նախագահի հետ ջերմ մթնոլորտում հանդիպում է անցկացրել։

Петрос Казарян давно выступает в качестве представителя власти — Генрих Даниелян
Руководитель молодежной организации РПА Генрих Даниелян отреагировал на пост ведущего общественной телекомпании Петроса Казаряна, поддерживающего премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
«Петрос Казарян давно выступает в качестве представителя власти и сейчас защищает Никола Пашиняна. Петрос, Вы думаете, что люди настолько наивны, что не могут отличить улыбку третьего президента Армении Сержа Саргсяна, выигравшего две войны и защитившего армянский Арцах, от вашего протеже, капитулировавшего Никола, объявившего Арцах азербайджанским?», - написал Даниелян.
Напомним, сегодня Петрос Казарян раскритиковал тех, кто осуждает тот факт, что человек, являющийся премьер-министром Армении, в теплой атмосфере провел встречу с президентом вражеской Турции.