Միրզոյանն ու Բայրամովը պայմանավորվել են լրացուցիչ ջանքեր ներդնել՝ խաղաղության պայմանագիրն ամենասեղմ ժամկետում կնքելու ուղղությամբ
26/09/2024 21:06
ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրություն է տարածել, որում նշված է․
«Սեպտեմբերի 26-ին Նյու Յորքում ՄԱԿ գլխավոր ասամբլեայի 79-րդ նստաշրջանի ընթացքում ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի նախաձեռնությամբ և մասնակցությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը:
Կողմերը համաձայնել են ներդնել լրացուցիչ ջանքեր «Խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին» համաձայնագրի՝ ամենասեղմ ժամանակահատվածում կնքման ուղղությամբ։

Мирзоян и Байрамов договорились приложить дополнительные усилия в направлении заключения «Мирного договора» в кратчайшие сроки
26/09/2024 21:44
МИД Армении распространил заявление, в котором говорится:
«26 сентября в Нью-Йорке на полях 79-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН по инициативе и при участии Госсекретаря США Энтони Блинкена состоялась встреча министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Азербайджанской Республики Джейхуна Байрамова.
Стороны договорились приложить дополнительные усилия в направлении заключения договора «Об установлении мира и межгосударственных отношений» в кратчайшие сроки.