«Նախկինները վայ հայրենասիրություն էին քարոզում». լրագրողների ու ՔՊ-ական նախարարի բանավեճը (Տեսանյութ)
26/09/2024 12:31
Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը լրագրողների հետ զրույցում այսօր ագրեսիվ պահվածք դրսևորեց:
Նա մեղադրեց լրագրողներին, թե նախկին իշխանություններից գումար են վերցրել:
«Նախկինների վարած քաղաքականության արդյունքում է, որ Հայաստանն այսօր շրջափակված է, այդ քաղաքականության արդյունքում է, որ Հայաստանը 30 տարի տնտեսապես չի զարգացել, դրա արդյունքում է, որ Հայաստանում 10-15 օլիգարխ է եղել, մնացած ժողովուրդն էլ ապրել է աղքատության մեջ»,- հայտարարեց նա:
Լրագրողները ՔՊ-ական նախարարին հիշեցրին անցյալը, ասացին, որ տարիներ շարունակ եղել է ՀՀԿ-ական, նա էլ վրդովվեց:
«Գալիս էին, ձեզ վայ հայրենասիրություն էին քարոզում կամ վճարում էին, որ ժողովրդին...»,- ասաց ՔՊ-ականն ու հեռացավ:

«Бывшие власти проповедовали «горе» патриотизм»: Полемика журналистов и министра экономики от правящей партии «ГД» (Видео)
26/09/2024 12:54
Министр экономики Геворг Папоян сегодня в разговоре с журналистами продемонстрировал агрессивное поведение.
Он обвинил журналистов в получении денег от бывших властей.
«Именно в результате политики, проводимой бывшими властями, сегодня Армения окружена, именно в результате этой политики Армения не развивалась экономически в течение 30 лет, в результате в стране было 10-15 олигархов, а остальные люди в Армении жили в нищете»,- заявил он.
Журналисты напомнили министру от правящей партии ГД о прошлом, сказали, что он много лет был членом РПА, и он возмутился.
«Они приходили, проповедовали вам "горе" патриотизм или платили вам, чтобы народу...» - сказал член ГД и ушел.