44-օրյա պատերազմի արդյունքներով դրվել է Արցախի ճակատագիրը կանխորոշելու սկիզբը. Սամվել Շահրամանյան (Տեսանյութ)
27/09/2024 10:06
Ես համարում եմ, որ 44-օրյա պատերազմի արդյունքներով դրվել է Արցախի ճակատագիրը կանխորոշելու սկիզբը, 2023 թվականին տեղի ունեցածը համարում եմ դրա հետևանքը, «Եռաբլուրում» լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանը։
«Ինչ վերաբերում է մեղավորներին, ՀՀ-ում բազմաթիվ քրեական գործեր կան հարուցված, Աժ-ում գործել է համապատասխան քննիչ հանձնաժողով, որն առաջիկայում երևի կհրապարակի եզրակացությունները։ Մենք ունենք մեր կարծիքները, բայց դրա մասին կարելի է խոսել համապատասխան քրեական գործերի արդյունքների մասին տեղեկանալով և հանձնաժողովի աշխատանքների արդյունքներով»,-ասաց Շահրամանյանը։

Считаю, что итоги 44-дневной войны положили начало предопределению судьбы Арцаха, а произошедшее в 2023 году считаю ее следствием. Об этом в беседе с журналистами в пантеоне "Ераблур" заявил президент Республики Арцах Самвел Шахраманян.
«Что касается виновных, то в Республике Армения возбуждено множество уголовных дел, в Национальном Собрании действует соответствующая следственная комиссия, которая, возможно, в ближайшее время опубликует выводы. У нас есть свое мнение, но мы сможем поговорить об этом после того, как узнаем о результатах соответствующих уголовных дел и результатах работы комиссии», - сказал Шахраманян.