Միասնական աղոթք է հնչում Սուրբ Աննա եկեղեցում՝ գերիների տունդարձի համար (Տեսանյութ)
Միասնական աղոթք է հնչում այս պահին Երևանի Սուրբ Աննա եկեղեցում՝  Բաքվի բանտում ապօրինի պահվող բոլոր հայ գերիների ու պատանդների տունդարձի համար։
Եկեղեցում հավաքվածներն աղոթք են հղում առ Աստված՝ հայ ռազմագերիների, Արցախի գերերվարված ռազմաքաղաքական ղեկավարության վերադարձի խնդրանքով։
Հայաստանի գործող ղեկավարության կողմից գերիների վերադարձի ուղղությամբ բավարար քայլեր չեն ձեռնարկվում, արարողության մեկնարկից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ցավով նշեց Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը։
Արցախի նախկին պետնախարար, բարերար Ռուբեն Վարդանյանի ընկերը՝ Վահան Զանոյանը, նույնպես տարակուսեց՝ ինչու՞ են իշխանությունները լռություն պահպանում այս հարցի շուրջ, քաղաքական գործողություններ չեն արվում ․․․
Գերիների վերադարձի համար միասնական աղոթքին, որն ընթանում է Սուրբ Աննա եկեղեցում, միացել է նաև հայ բարերար Նուբար Աֆեյանը։

В церкви Святой Анны вознесена совместная молитва о возвращении пленных (Видео)
В настоящий момент в церкви Святой Анны в Ереване возносится совместная молитва о возвращении домой всех армянских пленных и заложников, незаконно удерживаемых в Бакинской тюрьме.
Собравшиеся в церкви молятся Богу о возвращении армянских военнопленных, взятого в плен военно-политического руководства Арцаха.
Нынешнее руководство Армении не предпринимает достаточных шагов для возвращения пленных, с сожалением заявил в беседе с журналистами перед началом церемонии Защитник прав человека Арцаха Гегам Степанян.
Ваан Заноян, друг бывшего государственного министра Арцаха, мецената Рубена Варданяна, также выразил недоумение по поводу того, почему власти молчат по этому вопросу, никаких политических действий не предпринимается...
Армянский меценат Нубар Афеян также присоединился к совместной молитве за возвращение пленных, которая проходит в церкви Св. Анны.