2020 թվականի պատերազմում հաղթելու նպատակ չի դրվել. պարտությունը երաշխավորված է եղել. Տիգրան Աբրահամյան
27/09/2024 11:29
Փաշինյանի ինքնախոստովանությունը, թե իր մեղավորությունն այն էր, որ 2018 թվականին անկեղծ չի եղել հասարակության հետ և չի ասել, որ իր պատկերացումներում Արցախը պետք է լինի Ադրբեջանի կազմում, արդեն բավարար է համոզվելու, որ 2020 թվականի պատերազմում հաղթելու նպատակ չի դրվել և պարտությունը երաշխավորված է եղել, այս մասին գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը:
Ըստ նրա` իշխանությունը նպատակաուղղված պարտության է տարել պետությանը ոչ միայն Արցախը հանձնելով, այլև` Հայաստանը դարձնելով խոցելի:
«Ինչն էլ հետագայում ճանապարհ բացեց ՀՀ տարբեր հատվածների նկատմամբ ադրբեջանական ագրեսիայի և մեծաթիվ զոհերի արձանագրման համար»,- նշել է պատգամավորը:

Никакой цели выиграть войну 2020 года не ставилось: поражение было гарантировано — Тигран Абрамян
Самопризнания Пашиняна в том, что его вина заключалась в том, что он не был искренен с общественностью в 2018 году и не сказал, что, по его мнению, Арцах должен быть частью Азербайджана, этого достаточно, чтобы убедиться в том, что никакой цели выиграть войну 2020 года не ставилось и поражение было гарантировано. Об этом написал секретарь фракции "Честь имею" НС Тигран Абрамян.
По его словам, власти сознательно привели государство к поражению, не только сдав Арцах, но и сделав Армению уязвимой.
"Что впоследствии открыло путь азербайджанской агрессии в отношении различных частей Армении и большому количеству жертв", - сказал депутат.