Ինձ համար հետեւությունը մեկն է. մեր նահատակները մեզ համար պետություն ունենալու նոր հնարավորություն են բացել․ Փաշինյանը տիկնոջ հետ այցելել է Եռաբլուր (Տեսանյութ)
Միայն 44-օրյա պատերազմին հաջորդած տարիներին մենք խորությամբ եւ ամբողջությամբ բացահայտեցինք, թե ինչ է տեղի ունեցել մեր շուրջ՝ անկախության առաջին օրերից ի վեր։ Այդ մասին գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա տիկնոջ՝ Աննա Հոկբյանի հետ այցելել է Եռաբլուր։
«Բացահայտվածն, ընդ որում, դեռ պետք է մարսենք, դեռ պետք է հասկանանք, դեռ պետք է կարողանանք ճիշտ հետեւություններ անել, որը հեշտ չէ. ցավը շատ մեծ է, էմոցիաները շատ բուռն, եւ այսպիսով՝ սառը դատողության եւ վերլուծության համար տարածքը շատ փոքր։
Ինձ համար հետեւությունը մեկն է. մեր Նահատակները մեզ համար պետություն ունենալու նոր հնարավորություն են բացել։ Այդ հնարավորությունը (չգիտակցված) սկսեցինք կորցնել Անկախության ձեռքբերումից գրեթե անմիջապես հետո, իսկ 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ից հետո կորցրինք՝ թվում է անդառնալիորեն։
Նահատակները նոր հնարավորություն ստեղծեցին մեզ համար։ Ինչու, ինչպես՝ այսօրվա խոսակցության նյութ չէ։ Այսօրվա խոսակցության նյութը մեկն է՝

Для меня вывод один: наши мученики открыли для нас новую возможность иметь государство: Пашинян вместе с женой посетил Ераблур (Видео)
28/09/2024 13:12
Лишь в годы после 44-дневной войны мы полностью и глубоко осознали, что происходило вокруг нас с первых дней независимости. Об этом написал премьер-министр Никол Пашинян.
Он посетил «Ераблур» вместе со своей женой Анной Хокбян.
«Нам еще предстоит переварить то, что открылось, еще надо понять, еще надо уметь сделать правильные выводы, а это непросто: боль слишком велика, эмоции слишком сильны, и, следовательно, пространство для холодных рассуждений и анализа слишком мало.
Для меня вывод один: наши Мученики открыли для нас новую возможность иметь государ.ство. Эту возможность мы начали терять (несознательно) практически сразу после обретения Независимости, а после 27 октября 1999 года потеряли ее, кажется, безвозвратно.
Мученики создали для нас новую возможность. Почему, как – это не тема сегодняшнего разговора. Сегодняшняя тема разговора: Слава мученикам и да здравствует Республика Армения.