Պադավատապետությանը դեմ քաղաքական ուժը մեքենաների, պադավատների վրա ճիշտ այնքան փող է ծախսում, որքան պարտք է վերցնում Գյումրիի համար․ Խաչատրյան (Տեսանյութ)
01/10/2024 11:49
Գյումրիում դեռևս 16 թվականից սկսած լայնածավալ բարեկարգման աշխատանքները պետք է շարունակվեն, Գյումրու վրայից պետք է դուրս գա «աղետի գոտի» պիտակը, այսօր Աժ-ում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը:
Պատգամավորը, սակայն, շեշտեց, որ կառավարությունը դրա համար 1 մլրդ դրամ պարտք է վերցնի.«Եթե չկա, իհարկե, պետք է վերցնել, բայց այս տարի հուլիսի 11-ին ՀՀ կառավարությունը 49 էլեկտրոմոբիլ գնելու համար 1 մլրդ 38 մլն դրամ փող է ծախսել: Այսինքն, այս քաղաքական ուժը, որը պադավատապետության դեմ էր, բողոքում էր, մեքենաների, պադավատների վրա ճիշտ այնքան փող է ծախսում, ինչքան պարտք է վերցնում, որ Գյումրիում քաղաքաշինական ծրագրեր իրականացնի:
Միգուցե ճիշտ կլիներ այն մի մլրդը, որը պադավատների վրա եք մսխել, ուղղվեր Գյումրիի վրա և այդ ծրագիրն ավելի լայնամասշտաբ լիներ»։

Хачатрян: Власти Армении решили увеличить госдолг на 1 млрд. драмов, хотя могли этого избежать (Видео)
01/10/2024 12:44
Масштабные работы по благоустройству Гюмри, которые начались еще в 2016 году, должны быть продолжены. Об этом на заседании Национального Собрания заявил 1 октября депутат от оппозиционного блока «Армения» Артур Хачатрян.
С Гюмри, по его словам, должен быть снят ярлык «зона бедствия». Депутат при этом подчеркнул, что для этих целей Правительство решило увеличить госдолг на 1 млрд. драмов. «Если средств нет, то, конечно, надо брать. Однако 11 июля этого года Правительство Армении потратило 1 миллиард 38 миллионов драмов на закупку 49 электромобилей. Иными словами, эта политическая сила, которая ранее выступала против чиновников с личными водителями, теперь тратит на автомобили и личных водителей ровно столько, сколько занимает для реализации градостроительных проектов в Гюмри», - сказал Хачатрян, заинтересовавшись, нельзя ли было сэкономить эти деньги, перенаправить их на Гюмри, не допустив тем самым увеличения объема госдолга.