Երևանում և Արարատի մարզում էլեկտրաէներգիայի անջատումներ են սպասվում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 1-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
11:00-17:00 Ուլնեցի փ. 30/4-32/11 շենքեր, Վ.Դավթյան փ. 1-80 առանձնատներ, Քանաքեռ ՀԷԿ թաղ. 2/2-9, 5-11 շենքեր և 1-41Բ, 5-11 առանձնատներ, Մամիկոնյանց փ. 2-24/3 շենքեր և 14-28 առանձնատներ, Շիրվանզադեի փ. 15/32-33/19 շենքեր, նախկին Էներգետիկայի նախարարություն, Տարածքային կառավարման նախարարություն, Արտաքին գործերի նախարարություն և «Մելլաթ բանկ» ընկերություն,
10:00-13։00 Երասխ, Նոր Կյանք և Գոռավան գյուղեր մասնակի, Փոքր Վեդի և Տափերական գյուղեր,
10:30-12:30 Արտաշատ քաղաք՝ Աղայան, Չարենցի, Կոմիտասի փողոցներ մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,

В Ереване и Араратской области ожидаются отключения электричества
ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 1 октября текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
11:00-17:00 жилые дома 30/4-32/11 на улице Улнеци, частные дома 1-80 на улице В. Давтяна, жилые дома 2/2-9, 5-11 и частные дома 1-41Б, 5-11 в кв. “Канакер ГЭС”, жилые дома 2-24/3 и частные дома 14-28 на улице Мамиконянца, жилые дома 15/32-33/19 на улице Ширванзаде, бывшие здания министерства Энергетики, министерства Территориального управления, министерства Внутренних Дел, компания ‘Меллат Банк”;
10:00-13։00 частично села Ерасх, Нор Кянк, Гораван; села Покр Веди и Таперакан;
10:30-12:30 частично улицы Агаяна, Чаренца, Комитаса и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в городе Арташат;