ՀՀ ինքնիշխան տարածքի որևէ միլիմետր որևէ մեկին չի հանձնվել, ընդհակառակը. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
ՀՀ ինքնիշխան տարածքի որևէ միլիմետր որևէ մեկին չի հանձնվել, ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ընդհակառակը, ՀՀ տարածքային ամբողջականությանը ոչ միայն վնաս չի հասցվել, այլև արձանագրվել է ՀՀ տարածքային ամբողջականության անկյունաքարը»,-ասաց Փաշինյանը։
«Հայաստան» խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանի հարցին, թե ինչու է ընդդիմադիր պատգամավորներին արգելվում ծանոթանալ խաղաղության պայմանագրի նախագծին՝ Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանեց.
«Ես իմ անձնական որոշմամբ հնարավորություն տվել եմ, որ դուք ծանոթանաք էդ թղթերին։ Ծանոթացել եք, հետո սոցիալական ցանցերում բացարձակ իրականության հետ կապ չունեցող գրառումներ եք արել, ձեր քաղաքական նպատակներով շահարկել։ Ես էլ արգելել եմ, լավ եմ արել. դուք գնաք տեքստը կարդաք, հետո գաք հեքիաթներ պատմեք, մենք էլ սուսուփուս նստե՞նք»։

Ни один миллиметр суверенной территории Армении никому не был сдан, наоборот — Никол Пашинян
Ни один миллиметр суверенной территории Республики Армения никому не был сдан, заявил с трибуны НС премьер-министр Никол Пашинян.
"Наоборот, не только не был нанесен ущерб территориальной целостности Республики Армения, а был зафиксирован краеугольный камень территориальной целостности Республики Армения", - сказал Пашинян.
На вопрос члена фракции «Армения» Арцвика Минасяна, почему оппозиционным депутатам запрещено знакомиться с проектом мирного договора, Никол Пашинян ответил:
«Я своим личным решением предоставил вам возможность ознакомиться с этими документами. Вы ознакомились, затем вы разместили в социальных сетях посты, не имеющие ничего общего с абсолютной реальностью, вы манипулировали ими в своих политических целях. Вы идете читать текст, потом приходите и рассказываете сказки, а мы должны молча следить что ли?»