Միայն Հրայր Թովմասյանն է դեմ եղել Անկախության հռչակագրից հրաժարվելու ՍԴ-ի որոշմանը․ Էդգար Ղազարյան  (Տեսանյութ)
02/10/2024 20:05
Միայն Հրայր Թովմասյանն է դեմ եղել Անկախության հռչակագրից հրաժարվելու ՍԴ-ի որոշմանը․ Էդգար Ղազարյան (Տեսանյութ)
«Սա պլանավորված, կազմակերպված պետական դավաճանություն է, որը չի ավարտվել»,- հանրահավաքի ժամանակ ասաց հասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը՝ անդրադառնալով ՍԴ որոշմանը, որով  Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովների համատեղ գործունեության մասին կանոնակարգը ճանաչվել էր  սահմանադրությանը համապատասխանող։
«Վահե Գրիգորյան, Արման Դիլանյան, Արթուր Վաղարշյան, Երվանդ Խունդկարյան՝ անկախ արձակուրդ վերցնելու և ՍԴ այդ նիստից փախչելու հանգամանքից, Էդգար Շաթիրյան, Սեդա Սաֆարյան, Հովակիմ Հովակիմյան, Դավիթ Խաչատուրյան․ սրանք ՍԴ այն դատավորներն են, որոնք, ամենայն հավանականությամբ, «կողմ» են քվեարկել Հայաստանը թշնամուն հանձնելու, Անկախության հռչակագրից հրաժարվելու որոշմանը։
Ես չտվեցի Հրայր Թովմասյանի անունը մի բանի համար․ որովհետև հայտարարվել է, որ նա ունի այդ որոշումից տարբերվող հատուկ կարծիք, որը կհրապարակվի առաջիկա օրերին։ Կարելի է ենթադրել, որ միայն նա է դեմ եղել այս որոշմանը»,- ասաց Էդգար Ղազարյանը։

Эдгар Казарян: Лишь Грайр Товмасян выступил против решения Конституционного суда об отказе от Декларации независимости (Видео)
02/10/2024 21:40
"Это спланированная, организованная государственная измена, которая все еще продолжается", - заявил в ходе митинга общественно-политический деятель Эдгар Казарян, ссылаясь на решение Конституционного суда, которым Положение совместной деятельности Комиссии по вопросам делимитации государственной границы и пограничной безопасности между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой было признано соответствующим Конституции.
"Ваге Григорян, Арман Диланян, Артур Вагаршян, Ерванд Хундкарян, несмотря на то, что вы взяли отпуск и сбежали с того заседания КС, Эдгар Шатирян, Седа Сафарян, Оваким Овакимян, Давид Хачатурян: это судьи КС, которые, по всей вероятности, голосовали "за" решение о сдаче Армении врагу, об отказе от Декларации независимости.
Я не назвал имя Грайра Товмасяна по одной причине: потому что было объявлено, что у него есть особое мнение, отличное от этого решения, которое будет опубликовано в ближайшие дни. Можно предположить, что только он был против этого решения", - сказал Эдгар Казарян.