Կիրանցի դպրոցի «ամենաանվտանգ» խաղահրապարակն է՝ սահման հանդիսացող պատի  մոտ․ Այս խաղահրապարակում երեխաները չեն խաղում
03/10/2024 19:39
Կիրանցի դպրոցի «ամենաանվտանգ» խաղահրապարակն է՝ սահման հանդիսացող պատի մոտ․ Այս խաղահրապարակում երեխաները չեն խաղում
Լրագրող Ոսկան Սարգսյանը Կիրանցի «անվտանգ» դպրոցի մոտից լուսանկար է հրապարակել ու գրել․
Կիրանցի դպրոցի «ամենաանվտանգ» խաղահրապարակն է։
«Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, թե երբևէ Կիրանցում ապրելն ու սովորելն ավելի անվտանգ չի եղել։ Կիրանցի նորակառույց դպրոցի խաղահրապարակն է, նոր ձևավորված սահմանից, սահմանագիծ հանդիսացող պատից շատ քիչ հեռավորությամբ։ Այդ խաղահրապարակում երեխաները չեն խաղում։ Այսօր, ժամը 13։00-ի սահմաններում սահմանազատման անվան տակ Կիրանցից Ադրբեջանին հանձնված տարածքում ավտոմեքենաների, մարդկանց կուտակում տեսա»։

Самая «безопасная» площадка школы Киранца — у пограничной стены: Дети не играют на этой детской площадке
03/10/2024 19:55
Журналист Воскан Саргсян опубликовал фотографию возле «безопасной» школы Киранца и написал:
Это самая «безопасная» игровая площадка школы Киранца.
"Никол Пашинян заявил, что жизнь и учеба в Кирнце никогда не были безопаснее. Это игровая площадка недавно построенной школы в Киранце, недалеко от недавно сформированной границы, пограничной стены. Дети не играют на этой площадке. Сегодня около 13:00 я увидел скопление машин и людей на территории, переданной от Киранца Азербайджану под названием демаркация".