Իշխանությունը չներեց Սերժ Սարգսյանի գործով արդարացնող վճիռ կայացրած դատավորին. Տիգրան Աբրահամյան
Իշխանությունը չներեց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գործով արդարացնող վճիռ կայացրած դատավորին. վերջինիս լիազորությունները «էական կարգապահական խախտման հիմքով դադարեցվել են», այս մասին գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ պատգամավորի՝ դատավոր Վահե Միսակյանի դեմ անորակ արշավ տարվեց հենց միայն այն պատճառով, որ վերջինս համարձակվել էր պրոցեսը տանել իրավական, այլ ոչ թե քաղաքական հանգուցալուծման ճանապարհով:
«Անկախ նրանից, թե քաղաքական պատվերն ում է իջեցվում` ոստիկանին, քննիչին, դատախազին, դատավորին, մեկ է` յուրաքանչյուրը պետք է գիտակցի, որ իր որոշումը ծանր հետևանքներ է թողնելու ոչ միայն քաղաքական թիրախավորման տակ հայտնվածի, այլ նաև իր վրա:
Իսկ գործող իշխանությունը երբեք չի ներել ու չի ներելու բոլոր նրանց, ովքեր օրենքն ու բարոյականությունն առաջնահերթ են համարում:
Սրանով է պայմանավորված, որ քաղաքական իշխանությունը փորձում է մաքսիմալ իրեն շրջապատել ստրուկի հոգեբանությամբ, քծնող, կարծիք չունեցող, բարոյական ցածր արժեքային համակարգով կամակատարներով:
Իսկ ովքեր թեկուզ նվազագույն չափով սկզբունք կամ մասնագիտական պարտքի կարևորություն են ի ցույց դնում, նրանցից արագ ազատվում են»,- Facebook-ում գրել է Աբրահամյանը։

Власти не простили судью, вынесшего оправдательный приговор по делу Сержа Саргсяна — Тигран Абрамян
Власти не простили судью, вынесшего оправдательный приговор по делу третьего президента Армении Сержа Саргсяна. Полномочия последнего были «прекращены на основании существенного дисциплинарного нарушения», об этом написал секретарь фракции "Честь имею" НС Тигран Абрамян.
По мнению депутата, некачественная кампания велась против судьи Ваге Мисакяна только потому, что он посмел довести процесс до юридического, а не политического завершения.
"Независимо от того, кому отдан политический заказ - полицейскому, следователю, прокурору, судье, каждый должен осознавать, что его решение будет иметь серьезные последствия не только для человека, подвергающегося политическому преследованию, но и для него самого.
А нынешняя власть никогда не прощала и никогда не простит всех тех, кто считает закон и мораль приоритетом.
Именно по этой причине политические власти стараются окружить себя как можно больше приспешниками, с рабской психологией, без собственного мнения, низкой моральной системой ценностей.
А тех, кто хотя бы в минимальной степени демонстрирует важность принципа или профессионального долга, от них быстро избавляются", - написал Абрамян в Facebook.