«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 4-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10։00-15:00 Նոր Նորք 5-րդ զանգ.՝ Մառի նրբ. 1, 3, 4, 5, 6, 8 շենքեր, Մառի փ. 2, 4, 5, 6, 7, 11,14, 16, 18, 18/1, 25 շենքեր, Միկոյան փ. 1, 2, 3, 4, 4/1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 13, 15, 17, 18, 19, 21, 21/3, 23, 25, 27 շենքեր, Գալշոյան փ. 2, 4,6, 7/3, 8, 8/1, 10, 14, 16, 17/4, 18, 19, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 38/1, 40, 46, 48, 50 շենքեր, Գայի պող. 55, 57, 57/1, 59 շենքեր, Նոր Նորք 6-րդ զանգ.՝ Լ․Սարգսյան փ. 1, 2, 3, 5 շենքեր, Գայի պող. 36, 38, 38/1, 40, 42, 44, 46 շենքեր, Շոպրոնի փ. 6, 10, 12 շենքեր, Շոպրոնի 2-րդ նրբ. 3, 4, 5, 6, 7, 8 շենքեր, Շոպրոնի 3-րդ նրբ. 3, 4, 5, 6, 7 շենքեր, Շոպրոնի 4-րդ նրբ. 4, 6 շենքեր, Լյուքսեմբուրգի փ. 1, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 11, 13, 15 շենքեր, Լյուքսեմբուրգի 1-ին նրբ. 3, 4, 5, 6 շենքեր, Լյուքսեմբուրգի 2-րդ նրբ. 3, 6 շենքեր, թիվ 159, 163, 166 դպրոցներ, թիվ 6 երեկոյան դպրոց, թիվ 268, 111, 113, 114, 272, 236 մսուր- մանկապարտեզներ, Գյուրջյան փ. 58, 60, 62 շենքեր և 32/12, 32/13, 32/14 առանձնատներ, «Վեգաս Մոթորս» ՍՊԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նորք՝ 2-րդ փողոց 46/5, 50/2, 63/6 առանձնատներ, Ս․ Խանզադյան փ. 44/1, 46 առանձնատներ, Նորք՝ 11 փողոց 10 առաձնատուն, Նորք թաղ. 1/28, 32 առանձնատներ, Նորք՝ 1-ին նրբանցք 50/2, 72, 104/3 առանձնատներ,
10։00-16:00 Արարատյան փողոց, Բագրատունյաց պողոտա 3-րդ նրբանցքի առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-16:00 Մուրացանի փ. 35-107 առանձնատներ, Մուրացան նրբ․ 4 առանձնատուն,
11։00-17:00 Տիգրան Մեծի պող. 23-31 շենքեր, Արհեստավորների փ. 3-14 առանձնատներ, Գր․ Լուսավորչի փ. 17 շենք, Մաշտոցի պող. 2, 4 շենքեր, Նորագյուղ թաղ. 166-396 առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Անդրանիկի փ. 43, 45, 47, 49, 51, 53 շենքեր, Հյուսիսային ճառագայթ 17, 18 շենքեր, Արաբկիր 51 փողոց 3; 53 փողոց 6 շենքեր, Արաբկիր 39 փողոց 2-30; 47 փողոց 4/1-10; 49 փողոց 2-10 շենքեր, Քանաքեռ ՀԷԿ թաղ. 5-11 շենքեր և 5-11 առանձնատներ, Հ․Հովհաննիսյան, Պոպովի, Մարկվարտի փողոցների սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10։00-13:00 Խորոնք գյուղ,
11։00-17:00 Փարաքար և Թաիրով գյուղեր,
12։00-14:00 Էջմիածին քաղաք մասնակի և Չարենց թաղամաս,
15։00-16:00 Ծաղկունք և Ծիածան գյուղեր,
11։00-17:00 Պարտիզակ, Վերին Սասնաշեն, Ներքին Սասնաշեն, Դավթաշեն, Աշնակ, Կաթնաղբյուր, Մեծաձոր, Վերին Բազմաբերդ, Ներքին Բազմաբերդ, Կաքավաձոր, Դիան, Օթևան և Ագարակավան գյուղեր,
13։00-15:00 Ապարան քաղաք մասնակի,
10:00-11։00 Արարատ քաղաք՝ Չարենցի, Իսահակյան, Սպանդարյան, Խանջյան և Սերոբ Աղբյուրի փողոցներ մասնակի,
10:00-12։00 Արարատ քաղաք՝ Շահումյան փողոց մասնակի,
10:30-12:30 Արտաշատ քաղաք` Թումանյան, Աթարբեկյան և Մխչյան փողոցներ մասնակի,
10:00-13։00 Տափերական և Ուրցալանջ գյուղեր մասնակի, «Զովաշեն» հեռուստակայան ոչ բնակիչ-բաժանորդ,
11:00-12։00 Արարատ քաղաք՝ Աբովյան, Գրիբոյեդովի, Սալակիթ, Կոմիտասի, Խանջյան, Սպանդարյան և Թումանյան փողոցներ մասնակի, Հովտաշատ գյուղ մասնակի,
10։00-13:00 Ալափարս և Ֆանտան համայնքներ, «Կար-Կոր» գազալցակայան, «Վիվա-ՄՏՍ», «Թիմ Տելեկոմ» և «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորի կայաններ,
10։00-16։00 Ջրվեժ-Ձորաղբյուր ամառանոցներ մասնակի, Առինջ գյուղ մասնակի, Գողթ և Բալահովիտ գյուղեր,
11։00-14:00 «Արջաձոր» այգեգործական ընկերություն, «ՄԼ Մայնինգ» ավազահանք, «Հայաէրոնավիգացիա» ՓԲԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-15։00 Գավառ քաղաք՝ Արծրունի եղբայրներ, Բոշնաղյան և Դաշտոյան փողոցներ, (Թորսոյի թաղ), «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Գավառի Գ.Գ.Մ, Կաբելագործներ փողոցի առանձնատներ, Հ․Աբրահամյանի փողոցի բնակիչ-բաժանորդներ, Հացառատ թաղամաս մասնակի, Հացառատի կինոթատրոն, Հացառատի ջրմուղ, «Գրանդ Քենդի» ընկերության պահեստներ,
11:00-14:00 Իջևան քաղաք՝ Արզումանյան, Սաֆարյան, Պռոշյան, Նալբանդյան փողոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-17:00 Ալավերդի քաղաք՝ Սարահարթ թաղամաս և Սարահարթ գյուղ,
11:00-16:00 Գյումրի քաղաք՝ Անի թաղամասի Ա․ Խաչատրյան փ. 5, 7, 9, 10, 11, 13 շենքեր, Ա․ Խաչատրյան 7-րդ փողոց 3, 5, 2 շենքեր, Պ. Սևակի փ. 6 շենք, «Շիրակ» սուպերմարկետ և Շիրակի Մ. Նալբանդյանի անվան պետական համալսարան:
11:00-17:00 Անիի տարածաշրջան՝ Քարաբերդ, Լանջիկ, Ձիթհանքով, Ձորակապ գյուղեր, Մարալիկ քաղաք՝ 1-ին թաղամաս և «Մշո երկիր» քարի հանք։

ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 4 октября текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
10։00-15:00 жилые дома 1, 3, 4, 5, 6, 8 на переулке Мара, 4, 5, 6, 7, 11,14, 16, 18, 18/1, 25 на улице Мара, 1, 2, 3, 4, 4/1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 13, 15, 17, 18, 19, 21, 21/3, 23, 25, 27 на улице Микояна, 2, 4,6, 7/3, 8, 8/1, 10, 14, 16, 17/4, 18, 19, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 38/1, 40, 46, 48, 50 на улице Галшояна, 55, 57, 57/1, 59 на пр. Гая в 5-ом Норкском массиве; жилые дома 1, 2, 3, 5 на улице Л. Саргсяна, 36, 38, 38/1, 40, 42, 44, 46 на пр. Гая, 6, 10, 12 на улице Шопрона, 3-8 на 2-ом переулке Шопрона, 3, 4, 5, 6, 7 на 3-ем переулке Шопрона, 4, 6 на 4-ом переулке Шопрона, 1, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 11, 13, 15 на улице Люксембург, 3-6 на 1-ом переулке Люксембург, 3, 6 на 2-ом переулке Люксембург; здания школ NN 159, 163, 166, вечерняя школа N6, ясли-детские сады NN 268, 111, 113, 114, 272, 236, жилые дома 58, 60, 62 и частные дома 32/12, 32/13, 32/14 на улице Гюрджяна, ООО ‘Вегас Моторс” и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в 6-ом Норкском массиве; частные дома 46/5, 50/2, 63/6 на 2-ой улице Норка, 44/1, 46 на улице С. Ханзадяна, частный дом 10 на 11-ой улице Норка, частные дома 1/28, 32 в кв. “Норк”, частные дома 50/2, 72, 104/3 на 1-ом переулке Норка;
10։00-16:00 улица Араратян; частные дома на 3-ем переулке пр. Багратуняца и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
11։00-16:00 частные дома 35-107 на улице Мурацана, частный дом 4 на переулке Мурацана;
11։00-17:00 жилые дома 23-31 на пр. Тиграна Меца, частные дома 3-14 на улице Ареставорнери, жилой дом 17 на улице Гр. Лусаворича, жилые дома 2, 4 на пр. Маштоца, частные дома 166-396 в кв. ‘Норагюх” и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами); жилые дома 43, 45, 47, 49, 51, 53 на улице Андраника, жилые дома 17, 18 на улице Юсисаин Чарагайт, жилые дома 3 на 51-ой улице, 6 на 53ей улице, 2-30 на 39-ой улице, 4/1-10 на 47-ой улице, 2-10 на 49-ой улице Арабкира; жилые дома 5-11 и частные дома 5-11 в кв. ‘Канакер ГЭС”, собственные дома на улицах О. Ованнисяна, Попова, Маркварти и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
10։00-13:00 село Хоронк;
11։00-17:00 села Паракар и Таиров;
12։00-14:00 частично город Эчмиадзин и квартал “Чаренц”;
15։00-16:00 села Цахкунк и Циацан;
11։00-17:00 села Партизак, Верин Саснашен, Неркин Саснашен, Давташен, Ашнак, Катнахбюр, Мецадзор, Верин Базмаберд, Неркин Базмаберд, Какавадзор, Диан, Отеван, Агаракаван;
13։00-15:00 частично город Апаран;
10:00-11։00 частично улицы Чаренца, Исаакяна, Спандаряна, Ханджяна, Сероба Ахбюра в городе Арарат;
10:00-12։00 частично улица Шаумяна в городе Арарат;
10:30-12:30 частично улицы Туманяна, Атарбекяна, Мхчяна в городе Арташат;
10:00-13։00 частично села Таперакан, Урцаландж, абонент (не являющийся жильцом) телестанция “Зовашен”;
11:00-12։00 частично улицы частично улицы Абовяна, Грибоедова, Салакит, Комитаса, Ханджяна, Спандаряна, Туманяна в городе Арарат; частично село Овташат;
10։00-13:00 общины Алапарс, Фантан, газозаправочная станция “Кар-Кор”, станции сотовых операторов “Виваселл-МТС”, “Тим Телеком”, “Юком”;
10։00-16։00 частично частные дома Джрвежа-Дзорахбюра; частично село Ариндж; села Гохт и Балаовит;
11։00-14:00 садоводческая компания Арчадзор”, песчаный карьер “МК Майнинг”, ЗАО “Айаэронавигация” и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
11։00-15։00 улицы Арцруни Ехбайрнер, Бошнагян, Даштоян (квартал “Торсои”), Гаварский филиал ЗАО “Газпром Армения”, частные дома на улице Кабелагорцнери, абоненты-жильцы на улице О. Абраамяна в городе Гавар; частично квартал “Ацарат”, кинотеатр Ацарата, водоканал Ацарата, склад компании “Гранд Кенди”;
11:00-14:00 улицы Арзуманян, Сафаряна, Прошяна, Налбандяна и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в городе Иджеван;
11:00-17:00 квартал ‘Сараарт” в городе Алаверди; село Сараарт;
11:00-16:00 жилые дома 5, 7, 9, 10, 11, 13 на улице А. Хачатряна в кв. “Ани”, жилые дома 2, 3, 5 на 7-ой улице А. Хачатряна, жилой дом 6 на улице П. Севака, супермаркет “Ширак”, государственный университет им. М. Налбандяна в городе Гюмри;
11:00-17:00 села Караберд, Ланджик, Дзитанков, Дзоракап в Анийском регионе; 1-ый квартал и каменный рудник “Мшо Еркир” в городе Маралик.