Աննա Վարդապետյանը բարձր է գնահատել Հայաստանի և Ռուսաստանի իրավապահ կառույցների միջև փոխգործակցության մակարդակը
05/10/2024 10:53
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2024 թվականի հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովի գլխավորած պատվիրակությանը:
Պատվիրակությունը Հայաստան էր ժամանել մասնակցելու Երևանում կայացած՝ Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի 34-րդ նիստին:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է Իգոր Կրասնովին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում և բարձր գնահատել երկու երկրների իրավապահ կառույցների միջև առկա փոխգործակցության մակարդակը՝ ընդգծելով, որ այն զարգացնելու մեծ ներուժ կա:

Анна Вардапетян высоко оценила уровень сотрудничества между правоохранительными органами Армении и России
05/10/2024 12:26
4 октября 2024 года Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян приняла делегацию, возглавляемую Генеральным прокурором Российской Федерации Игорем Красновым.
Делегация прибыла в Армению для участия в 34-м заседании Координационного совета генеральных прокуроров государств-участников Содружества Независимых Государств, которое проходит в Ереване.
Анна Вардапетян приветствовала Игоря Краснова в Генеральной прокуратуре РА и высоко оценила существующий уровень сотрудничества между правоохранительными структурами двух стран, подчеркнув, что существует большой потенциал для его развития.