Ինձ խորհուրդ են տալիս, որ բոլորին տարբեր խոստումներ տամ. ինքս ինձ չեմ խաբի. Բագրատ Սրբազան (տեսանյութ)
06/10/2024 19:39
Բագրատ Սրբազանն այսօր հրավիրված հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց` քաղաքական դաշտում «չարամտորեն գործողների  ամենանողկալի» հայտարարություններին չի արձագանքելու:
«Դուք ձեր ազնվությունը, ձեր հավակնությունն ու ձեր խեղճությունը գնահատե՛ք՝ համեմատելով ձեր հավակնության հետ, գնահատե՛ք նաև ձեր ձախորդությունն ու որոշեք, թե որ դաշտում եք գործում»,- ասաց նա:
Սրբազաննն ասաց, թե իր խոսքը ծանր է նստել որոշ գործարարների համար։
«Մեկ անգամ և ընդմիշտ կրկնում եմ՝ չի կարող հայկական պետություն գոյություն ունենալ առանց հայկական անվախ ու ազատ գործարարության, և չի կարող հայկական անվախ ու ազատ գործարարություն լինել առանց հայկական պետականության»,- նշեց Բագրատ Սրբազանը:
Սրբազանը դիմեց նաև ժողովրդին. «Ժողովուրդ, այս հարթակից ձեզ մի անգամ խաբել են ու ամենածանր ձևով են խաբել ու հենց այդ պատճառով ենք մենք հիմա հրապարակում, որ այդ ստերի դեմն առնենք։
Ինձ երբեմն խորհուրդ են տալիս, որ բոլորին տարբեր խոստումներ տամ` սկսած սոցիալական հարցերից, վերջացրած պաշտոնների նշանակմամբ, սակայն ես, առաջին հերթին, ինքս ինձ չեմ խաբի»,- հայտարարեց նա:

Баграт Србазан: Мне часто советуют давать людям разные обещания: Я не буду обманывать самого себя (видео)
На созванном сегодня митинге Баграт Србазан заявил, что не будет реагировать на "самые отвратительные" высказывания лиц со злыми намерениями в политической сфере.
«Вы оценивайте свою честность, свои амбиции и свою жалостность, сравнивая их со своими амбициями, оценивайте также свои неудачи и решайте, в каком поле вы действуете», - сказал он.
Архиепископ отметил, что некоторые бизнесмены негативно отреагировали на его слова.
"Повторяю раз и навсегда: армянское государство не может существовать без свободного армянского предпринимательства, а свободного армянского предпринимательства не может быть без армянской государственности", - отметил Баграт Србазан.
Архиепископ также обратился к народу. «Люди, вас когда-то обманули с трибуны этой площади, причем обманули самым серьезным образом, и именно поэтому мы сейчас находимся на площади, чтобы противостоять этой лжи.
Мне иногда советуют давать всем разные обещания, начиная с социальных вопросов и заканчивая назначением на должности, но, прежде всего, не буду обманывать самого себя", - заявил он.