«Դոմուս»-ում հրդեհը մարված է, տուժածներ չկան. ՆԳՆ ՓԾ տնօրեն
«Դոմուս» խանութի պահեստային հատվածում բռնկված հրդեհն այս պահին մարված է, իրակացվում են հետհրդեհաշիջման աշխատանքներ. լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՆԳՆ փրկարար-ծառայության տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ Կամո Ցուցուլյանը։
Նա նշեց, որ տուժածներ չկան։
«Նախնական տեղեկություններով, ըստ աշխատակիցների, հրդեհն առաջացել է էլեկտրական հոսանքից։ Փորձել են իրենց միջոցով հրդեհաշիջման աշխատանքներ իրականացնել, հետո  նոր զանգել են փրկարար ծառայություն»,-ասաց նա։
Կամո Ցուցուլյանը նշեց, որ 2,5 ժամից հետո է հաջողվել կրակը մարել.
«Տանիքին տեղադրված են արևային համակարգեր՝ իրենց կուտակիչով, դրա համար հրդեհաշիջման աշխատանքները դժվարացել են»։

Пожар в «Домусе» потушен: пострадавших нет — Начальник спасательной службы МВД
Пожар, возникший на складе ТЦ «Домус», в настоящее время потушен, ведутся работы по охлаждению помещений. Об этом в беседе с журналистами сообщил начальник спасательной службы МВД Камо Цуцулян.
Он отметил, что  жертв и пострадавших нет.
«По предварительной информации, по словам сотрудников, пожар возник из-за электрического тока. Во время пожара в «Домусе» взрыва не произошло, они попытались потушить пожар своими средствами, только потом вызвали спасательную службу»,- отметил он.
Камо Цуцулян отметил, что пожар был потушен через 2,5 часа.
«На крыше установлена солнечная система со своим аккумулятором, поэтому тушение пожара стало таким трудным, и в результате пожар распространился».