Մոսկվայում Միրզոյան-Բայրամով առանձին հանդիպում նախատեսված չէ. ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ
Այսօր Մոսկվա են ժամանել Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Արարատ Միրզոյանն ու Ջեյհուն Բայրամովը:
Aysor.am-ը ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանից հետաքրքրվեց` հնարավո՞ր է տեղի ունենա Միրզոյան-Բայրամով հանդիպում:
«Արարատ Միրզոյանը մասնակցում է ԱՊՀ նիստին: Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ առանձին հանդիպում նախատեսված չէ»,- Aysor.am-ին ասաց Անի Բադալյանը։
Նշենք, որ Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները Մոսկվայում մասնակցելու են ԱՊՀ պետությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին ընդառաջ կայանալիք ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստին:

Пресс-секретарь МИД Армении: Отдельная встреча Мирзоян-Байрамов в Москве не планируется
Министры иностранных дел Армении и Азербайджана Арарат Мирзоян и Джейхун Байрамов прибыли сегодня в Москву.
Aysor.am поинтересовался у пресс-секретаря МИД Республики Армения Ани Бадалян, возможна ли встреча Мирзояна и Байрамова.
"Арарат Мирзоян участвует в заседании СНГ. Отдельная встреча с министром иностранных дел Азербайджана не планируется", - сказала Aysor.am Ани Бадалян.
Отметим, что министры иностранных дел Армении и Азербайджана примут участие в заседании СМИД, которое пройдет в Москве перед заседанием Совета глав государств СНГ.