Հայաստանի ու Ռուսաստանի միջև վերջին ամիսների ընթացքում շատ ակտիվ քաղաքական երկխոսություն է եղել. Նիկոլ Փաշինյան
08/10/2024 15:16
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանը հայտարարեց Երևանի և Մոսկվայի միջև վերջին ամիսներին ակտիվ քաղաքական երկխոսության մասին։
«Ես շատ ուրախ եմ փաստելու, որ անցած ամիսների ընթացքում մենք բավականին ակտիվ քաղաքական երկխոսություն ենք ունեցել»,- ասաց Փաշինյանը։
Նա նշեց, որ վերջերս ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկի` Հայաստան կատարած այցի ընթացքում բովանդակալից քննարկում է տեղի ունեցել օրակարգային բոլոր հարցերի շուրջ։
«Հոկտեմբերի սկզբին Երևանում տեղի ունեցավ ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդի նիստը։ Այս խորհրդի շրջանակներում մենք բավականին բովանդակալից քննարկեցինք մեր համագործակցության հարցերը»,- նշեց Փաշինյանը:

В последние месяцы между Арменией и Россией ведется очень активный политический диалог — Никол Пашинян
На встрече с президентом России Владимиром Путиным премьер-министр Никол Пашинян заявил об активном политическом диалоге между Ереваном и Москвой.
"Я очень рад констатировать, что в последние месяцы у нас был достаточно активный политический диалог", - сказал Пашинян.
Он отметил, что в ходе недавнего визита вице-премьера России Алексея Оверчука в Армению состоялось содержательное обсуждение всех вопросов повестки дня.
"В начале октября в Ереване состоялось заседание Евразийского межправительственного совета. В рамках этого совета мы достаточно содержательно обсудили вопросы нашего сотрудничества", - отметил Пашинян.