Լավրովը Միրզոյանից հետաքրքրվել է, թե Հայաստանում կա՞ն արդյոք կվադրոբերներ (Տեսանյութ)
Կրեմլում Նիկոլ Փաշինյան-Վլադիմիր Պուտին հանդիպմանն ընդառաջ ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հայ գործընկերոջ ու Ռուսաստանում Հայաստանի նորանշանակ դեսպան Գուրգեն Արսենյանի հետ զրույցում քննարկել է երեխաների՝ շան պես քայլելու երևույթը, որն այժմ տարածված է։
«Ձեզ մոտ կա՞ն կվադրոբերներ։ Երեխաները շան դիմակ են հագնում։ Դա հիմա ամենագլխավոր նորություններից է։ Քայլում են ինչպես շունը»,-ասել է Լավրովը։
Զրույցի տեսանյութի այս հատվածը հայտնվել է ռուսական տելեգրամ ալիքներում։
Միրզոյանը հաստատել է, որ գիտի կվադրոբերների շարժման մասին՝ այն անվանելով նոր։ Իր հերթին Գուրգեն Արսենյանն ասել է, որ Եվրոպայում կվադրոբերներն արդեն իրենց որակում են որպես «գենդեր»։

Лавров поинтересовался у Мирзояна, есть ли в Армении квадроберы (Видео)
Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров поинтересовался у главы МИД Армении Арарата Мирзояна, есть ли в республике квадроберы. Неформальная беседа министров состоялась в ожидании встречи лидеров двух стран в Кремле, передает ТАСС
«У вас есть квадроберы? В собак наряжаются дети. Это одна из самых главных новостей. Ходят, как животные», - посмеялся Лавров.
Мирзоян подтвердил, что знает о движении квадроберов, назвав его новым. В свою очередь посол Армении в РФ Гурген Арсенян рассказал, что в Европе квадроберы уже определяют себя «как гендер».