Արփի Դավոյանը հաղորդում է ներկայացրել դատավորներից մեկի դեմ
Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Նապոլեոն Օհանյանի նկատմամբ կարգապահական վարույթ է հարուցվել՝ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արփի Դավոյանի հաղորդման հիման վրա, հայտնում է «Փաստինֆո»-ն։
Վարույթը հարուցվել է արդարադատության արդեն նախկին նախարար Գրիգոր Մինասյանի կողմից՝ հուլիսի 17-ին, իսկ դատավորին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու միջնորդությունը ԲԴԽ ներկայացվել է սեպտեմբերի 17-ին։ Թե ինչ ենթադրյալ խախտում է վերագրվում դատավորին՝ պաշտոնապես դեռևս հայտնի չէ։
ԲԴԽ-ում միջնորդության քննությունը նախատեսված է հոկտեմբերի 29-ին։
Ի դեպ, մամուլում շրջանառվող լուրերի համաձայն՝ ՔՊ-ի՝ արդարադատության նախարարի թեկնածուներից մեկը Արփի Դավոյանն է։ Նա այդ տեղեկությունը դեռ չի մեկնաբանել։

Депутат Арпи Давоян подала заявление против судьи, начато дисциплинарное производство
Дисциплинарное производство инициировано в отношении судьи суда общей юрисдикции Сюникской области Армении Наполеона Оганяна на основании заявления депутата НС РА Арпи Давоян, передает "Фактинфо".
Производство было начато при тогдашнем министре юстиции Армении Григоре Минасяне 17 июля, а ходатайство о привлечении судьи к дисциплинарной ответственности в Высший судебный совет было подано 17 сентября. Какое именно предполагаемое нарушение приписывают судье, официально пока не известно.
Согласно муссируемым в прессе сведениям, одним из кандидатов на пост министра юстиции от "Гражданского договора" является Арпи Давоян. Она пока не комментировала эту информацию.