Ջոն Կիրակոսյանի անվան դպրոցի ուսուցիչը կալանավորվել է․ ՔԿ
Ջոն Կիրակոսյանի անվան դպրոցի ուսուցիչը կալանավորվել է։ Այս մասին լրատվամիջոցներին հայտնել է Քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը:
Հիշեցնենք, որ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում Երևանի  Ջոն Կիրակոսյանի անվան դպրոցի աշխատակիցներից մեկի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 201-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով։
Դպրոցի աշխատակիցը ձերբակալվել է անչափահասի նկատմամբ անառակաբարո արարք կատարելու մեղադրանքով։
Մեզ հայտնի էր դարձել, որ Ջոն Կիրակոսյանի անվան դպրոցի ուսուցիչը պարբերաբար «ձեռք է գցել» աշակերտներին, սակայն վախեցել են այդ մասին բարձրաձայնել։

Учитель школы имени Джона Киракосяна арестован — СК
Учитель школы имени Джона Киракосяна арестован. Об этом сообщил СМИ пресс-секретарь Следственного комитета Гор Абраамян.
Напомним, что в рамках уголовного дела, расследуемого Главным управлением по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА, возбуждено публичное уголовное преследование в отношении одного из сотрудников школы имени Джона Киракосяна в Ереване по пунктам 1 и 3 части 3 статьи 201 УК РА.
Сотрудник школы был арестован по обвинению в совершении развратных действий в отношении несовершеннолетнего.
Нам стало известно, что учитель школы имени Джона Киракосяна регулярно «издевался» над учениками, но они боялись об этом говорить.