Արդեն մահացող «միջազգային հանրության» առջև մեզ ծաղրի առարկա մի դարձրեք. քաղաքագետի խնդրանքը
Քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանի դիտարկմամբ` ՄԱԿ-ի առջև ցույց կարող են անել այն ազգագրական ու ցեղային խմբերը, որոնք պետականություն չունեն ու ստիպված են նման եղանակով իրենց խնդիրները բարձրացնել:
Նա գրառում է արել` միաժամանակ ընդգծելով` շատերին դուր չի գա այն, ինչ գրել է, բայց չէր կարող լռել:
«ՄԱԿ-ում ներկայացված ազգերը, որոնք ունեն պետականություն, համապատասխան ներկայացուցիչներն են պարտավոր խնդիրներ բարձրացնել, ինչի համար կա ՄԱԿ-ի կանոնակարգ և համապատասխան կոմիտեներ:
Սակայն, եթե հանրության զգալի հատվածը կարծում է, որ կառավարությունը միջազգային կառույցներում իր պարտավորությունները չի կատարում, ապա.
1. կամ նման ցույցերը կառավարության շենքերի առջև են անցկացնում` հստակ ձևակերպված պահանջներով,
2. կամ հայտնի և անհայտ եղանակներով պայքարում են իշխանություն դառնալու համար, և այդ պահանջներն արդեն ինքնուրույն իրականացնելու համար:
Հ.Գ. Խնդրանք, արդեն մահացող «միջազգային հանրության» առջև մեզ ծաղրի առարկա մի դարձրեք:
Հ.Գ. Մեկն էլ լինի ՄԱԿ-ի ու ՄԱԿ-ի Գլխավոր Քարտուղարի իրավունքները պաշտպանի:
Հ.Գ. Մոռացա ասեմ, ՄԱԿ-ը հարց լուծող չէ, ՄԱԿ-ը հարց լուծողների, կամ չլուծողների հարթակ է»,- Facebook-ում գրել է Դանիելյանը:

Не делайте нас объектом насмешек перед уже умирающим «мировым сообществом» — Просьба политолога
По мнению политолога Степана Даниеляна, перед ООН могут провести демонстрацию этнографические и племенные группы, которые не имеют государственности и вынуждены таким образом поднимать свои проблемы.
Он сделал пост, подчеркнув, что многим не понравится то, что он написал, но промолчать он не смог.
«Нации, представленные в ООН, имеющие государственность, соответствующие представители обязаны поднимать вопросы, для решения которых существуют регламенты ООН и соответствующие комитеты.
Однако если значительная часть общественности считает, что правительство не выполняет своих обязательств в международных структурах, то:
1. либо такие демонстрации проводятся перед зданием правительства с четко сформулированными требованиями,