«Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի իմաստը այն է, որպեսզի Հայաստանի Հանրապետությունը տրամադրի իր տարածքները. Նիկոլ Փաշինյան
«Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը ժամանակի հետ ավելի մեծանում է տարածաշրջանային իմաստից և ձեռք է բերում համաշխարհային նշանակություն, այս մասին հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ քպ-ականներին ներկայացնելով նախագծի մանրամասները։
«Ըստ էության, Հայաստանի սահմանների 70 և ավելի տոկոսում ունենք անշարժ վիճակ, այսինքն՝ մեր սահմանները չեն ծառայում այդ ապրանքների հոսքը ապահովելու գործին: «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի իմաստը այն է, որպեսզի Հայաստանի Հանրապետությունը տրամադրի իր տարածքները, իր ներդրումը ունենա տնտեսական հսկայական գործողությունների սպասարկման առումով»,-ասաց Փաշինյանը։

Смысл проекта «Перекресток мира» заключается в предоставлении Республикой Армения своих территорий — Никол Пашинян
Проект «Перекресток мира» со временем расширяется с региональной точки зрения и приобретает мировое значение. Об этом заявил премьер-министр Никол Пашинян, представляя детали проекта членам ГД.
«Фактически на 70 и более процентах границ Армении у нас стационарная ситуация, то есть наши границы не служат для обеспечения потока этих товаров. Смысл проекта "Перекресток мира" состоит в том, чтобы Республика Армения предоставила свои территории и способствовала поддержанию огромных экономических операций", - сказал Пашинян.