Նախարար Պապիկյանը գիտի, թե ինչու են իր զինվորներն ինքնասպան լինում. Էդիկ Բաղդասարյան
«Զինվորի մահվան լուրը ու Երեւանի կենտրոնի տոնակատարությունը: Ոչ ոք չի ուզում լսել զինվորի մասին լուրը: Պաշտպանության նախարարությունը նորից հաղորդագրություն տարածեց, որ հայտնաբերվել է զինծառայող Աղասի Դալլաքյանի դին՝ հրազենային վնասվածքով:
Ու այսպես՝ պարբերաբար նման հաղորդագրություն է տարածում նախարարությունը, հետո Քննչական կոմիտեն կասի, որ զինվորը ինքնասպան է եղել:
Նախարար Պապիկյանը գիտի, թե ինչու են իր զինվորներն ինքնասպան լինում: Ինչու զինվոր կորցրած սպաները ինքնասպան չեն լինում, ինքը՝ նախարարը մտածում է ինքնասպան լինելու մասին»:

Министр Папикян знает, почему его солдаты кончают жизнь самоубийством — Эдик Багдасарян
Главный редактор издания «Этк» Эдик Багдасарян пишет: «Известие о гибели солдата и празднование в центре Еревана. Никто не хочет слышать новости о солдате. Министерство обороны вновь распространило сообщение, что обнаружено тело военнослужащего  Агаси Даллакяна с огнестрельным.
И вот, министерство регулярно распространяет такое сообщение, далее Следственный комитет сообщит, что солдат покончил жизнь самоубийством.
Министр Папикян знает, почему его солдаты кончают жизнь самоубийством. Почему офицеры, потерявшие солдат, не кончают жизнь самоубийством, думает ли о самоубийстве сам министр».