Ազատ գյուղի զինվորական կացարանի հրդեհի գործով Գոռ Աղեկյանի և Մառլեն Սարգսյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանքը
14/10/2024 15:37
Ազատ գյուղի զինվորական կացարանի հրդեհի գործով Գոռ Աղեկյանի և Մառլեն Սարգսյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանքը։
«Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողների գործով ս․թ․ օգոստոսի 23-ին կայացած դատական նիստում ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ՝ նույն քրեական վարույթով մեղադրյալներ Գոռ Աղեկյանի և Մառլեն Սարգսյանի վերաբերյալ ընտրված խափանման միջոց կալանքը փոփոխվել և նրանց նկատմամբ ընտրվել էր 3 ամիս ժամկետով տնային կալանք և բացակայելու արգելք այլընտրանքային խափանման միջոցները։
ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի ս․թ․ հոկտեմբերի 7-ի և 11-ի որոշումներով՝ տուժողների լիազոր ներկայացուցչի և հանրային մեղադրողի կողմից բերված հատուկ վերանայման բողոքներն ամբողջությամբ բավարարվել են, ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի կողմից կայացված որոշումները բեկանվել են, և քրեական վարույթով մեղադրյալներ Գոռ Աղեկյանի և Մառլեն Սարգսյանի նկատմամբ կրկին անգամ որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանքը»,- այս մասին հայտնել է տուժողոների լիազոր ներկայացուցիչ, փաստաբան Նորիկ Նորիկյանը։

Гор Агекян и Марлен Саргсян, обвиняемые по делу о гибели 15 солдат в селе Азат, вновь помещены под арест
14/10/2024 16:00
На состоявшемся 23 августа этого года судебном заседании по делу 15 военнослужащих, погибших в военном приюте села Азат, решением суда общей юрисдикции первой инстанции Гегаркуникской области РА мера пресечения, избранная в отношении обвиняемых по тому же уголовному делу Гора Агекяна и Марлен Саркисян, была изменена, и в отношении них были избраны домашний арест сроком на 3 месяца и запрет на отсутствие альтернативная мера пресечения. Об этом сообщил представитель потерпевших по этому делу Норайр Норикян.
«Жалобы, представленные уполномоченным представителем потерпевших и общественным обвинителем в соответствии с решениями Апелляционного уголовного суда РА от 7 и 11 октября с. г., были полностью удовлетворены, решения, вынесенные судом общей юрисдикции первой инстанции Гегаркуникской области РА, были отменены, и в отношении обвиняемых по уголовному делу Гора Агекяна и Марлен Саргсян в качестве меры пресечения снова был избран арест», - отметил он.