Այսօր եմ այդ առաջարկը ստացել, նստած մտածում եմ. հեշտ որոշում չի. Ալեքսանդր Սիրունյանը՝ Արդարադատության նախարարի թեկնածու լինելու մասին
14/10/2024 16:21
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը դիմել է փաստաբան Ալեքսանդր Սիրունյանին՝ առաջարկելով զբաղեցնել  Արդարադատության նախարարի պաշտոնը։
Տեղեկությունը Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց Սիրունյանը՝ նշելով, որ այսօր է առաջարկը ստացել, հիմա մտածում է՝ ընդունի՞, թե՞ ոչ։
«Ես այսօր եմ դրա մասին իմացել, հիմա նստել, մտածում եմ։ Դեռ որոշում չունեմ, քանի որ մի քիչ առաջ եմ իմացել։ Ինձ առաջարկել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության  տարածքային կառույցներից մեկը։ Ինձ ժամանակ են տվել, մտածում եմ, ամեն դեպքում դա հեշտ որոշում չէ»,-ասաց Սիրունյանը։
Ավելի վաղ «Քաղաքացիական պայմանագրի» վարչությունը մերժել էր սեփական թիմակից Արփի Դավոյանի թեկնածությունն այդ պաշտոնում։
Այս պահին քննարկվում են վարչապետի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանի, փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանի, ՔՊ-ական պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանի թեկնածությունները։

Мне сегодня поступило это предложение, сижу и думаю: непростое решение — Александр Сирунян о своей кандидатуре на пост главы Минюста
14/10/2024 16:29
Партия «Гражданский договор» обратилась к адвокату Александру Сируняну с предложением занять должность министра юстиции.
Сирунян подтвердил эту информацию в беседе с Aysor.am, заявив, что получил предложение сегодня и теперь думает, принять его или нет.
«Сегодня узнал об этом, теперь сижу и думаю. У меня еще нет решения, потому что я узнал об этом совсем недавно. Мне предложила одна из территориальных структур партии «Гражданский договор». Мне дали время, я думаю, в любом случае это непростое решение», - сказал Сирунян.
Ранее правление партии «Гражданский договор» отклонило кандидатуру Арпи Давоян на эту должность.
Отметим, что в качестве кандидатов на пост министра юстиции Армении также называются имена пресс-секретаря премьер-министра Назели Багдасарян, вице-мэра Еревана Сурена Григоряна и депутата от партии «Гражданский договор» Армена Хачатряна.