Տղե՛րք, ձեզ մոտ չստացվեց կենտրոնը բեռնաթափել, համարձակություն ունեցեք, հետ նահանջ արեք ձեր քայլից. Ավագանու անդամ
15/10/2024 15:22
Ես կուզեմ, որ Երևանի պատվավոր քաղաքացիները գան և քաղաքային իշխանություններին ասեն՝ տղե՛րք, ձեզ մոտ չստացվեց կենտրոնը բեռնաթափել, եկեք համարձակություն ունեցեք, հետնահանջ արեք ձեր քայլից, Երևանի ավագանու նիստում ասաց «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը:
«Հետո արդեն ձեր սխալն ընդունելով՝ ճիշտ քայլ արեք որպես այդպիսին: Ես պատրաստ եմ մեր պատվավոր քաղաքացիներին հրավիրել ճաշկերույթի, նաև այն մարդկանց, որոնք պատրաստ են գալ, միանալ և մենք միասին քննարկենք այդ հարցը»,-ասաց նա:
Նշենք, որ Երևանում կարմիր գծերի վճարը թանկացրել էին՝ մայրաքաղաքի կենտրոնը բեռնաթափելու համար։ Բայց կենտրոնը դեռ շարունակում է  ծանրաբեռնված մնալ։

Член Совета старейшин - мэру Еревана: Вы не сумели разгрузить центр, наберитесь смелости и отступите от своего шага
15/10/2024 15:40
Мне хотелось бы, чтобы почетные граждане Еревана пришли и сказали городским властям: ребята, вы не сумели разгрузить центр, наберитесь смелости, отступите от своего шага. Об этом заявил на заседании Совета старейшин Еревана 15 октября член фракции блока «Мать Армения» Месроп Манукян.
«Признав свою ошибку, сделайте правильный шаг как таковой. Я готов пригласить наших почетных граждан на ужин, а также тех людей, которые готовы прийти, присоединиться и вместе обсудить этот вопрос», - добавил Манукян.
Напомним, что в основу решения о повышении платы за «красные линии» в Ереване была заложена идея разгрузки центра города, но изменений в этом направлении нет. Центр Еревана по-прежнему перегружен, а городской бюджет от повышения цен лишь выиграл.