Լավրովը Ստամբուլում մի քանի երկկողմ հանդիպումներ կանցկացնի «3+3» ձևաչափով նիստի մասնակիցների հետ
Ստամբուլում հոկտեմբերի 18-ին կայանալիք «3+3» տարածաշրջանային խորհրդատվական հարթակի երրորդ նիստի շրջանակներում Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը մի քանի երկկողմ հանդիպումներ կանցկացնի։ Այդ մասին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Միջոցառման շրջանակում ՌԴ ԱԳՆ ղեկավարը կանցկացնի նաև երկկողմ հանդիպումներ»,- ասել է Զախարովան՝ չհստակեցնելով, սակայն, հանդիպումները կողմերից որ մեկի հետ են կայանալու։
Հիշեցնենք՝ նախօրեին թուրքական կողմն էր հայտարարել, թե ակնկալում է կողմերի մասնակցությունը՝ Ստամբուլում «3+3» ձևաչափով հարթակի նիստին։
Ռուսաստանը հաստատել էր իր մասնակցությունը, ապա ՀՀ ԱԳ նախարարությունն էր հաստատել Արարատ Միրզոյանի մասնակցությունը այս ձևաչափով հանդիպմանը։

Лавров проведет в Стамбуле ряд двусторонних встреч с участниками заседания платформы «3+3»
17-18 октября глава МИД РФ Сергей Лавров посетит Стамбул для участия в формате, который включает в себя Азербайджан, Армению, Грузию, а также Иран, Россию и Турцию.
Захарова отметила, что на полях мероприятия глава МИД РФ проведет ряд двусторонних встреч.
"Этот формат - также возможность продвижения взаимовыгодного сотрудничества в торгово-экономической, транспортно-логистической, культурно-гуманитарной сферах", - сказала она.
Напомним, вчера турецкая сторона заявила, что ожидает участия сторон в заседании платформы "3+3" в Стамбуле.
Россия подтвердила свое участие, затем МИД Армении подтвердил участие Арарата Мирзояна во встрече в этом формате.