ԳՇ պետն ԱՄՆ-ում քննարկել է ՀՀ-ԱՄՆ պաշտպանական գործընկերության ներկայիս ընթացքը, առաջիկա ծրագրերը, տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր
16/10/2024 10:23
ԱՄՆ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հոկտեմբերի 15-ին հանդիպումներ է ունեցել Պաշտպանական անվտանգության հարցերով համագործակցության գործակալության տնօրեն Մայք Միլլերի, ԱՄՆ բանակի անվտանգության աջակցման հրամանատարության հրամանատար, բրիգադի գեներալ Ալեն Փեփերի և ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի միջազգային անվտանգության հարցերով տեղակալ, պաշտպանական քաղաքականության գրասենյակի տնօրեն Թրեսա Գուենովի հետ։
ՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ԱՄՆ պաշտպանական գործընկերության ներկայիս ընթացքին, առաջիկա ծրագրերին և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։

Начальник Генштаба обсудил в США текущий ход оборонного партнерства Армения-США, предстоящие программы, вопросы региональной безопасности
16/10/2024 10:37
В рамках рабочего визита в США 15 октября первый заместитель министра обороны Республики Армения, начальник генерального штаба ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян обсудил ряд вопросов, касающихся нынешнего хода оборонного партнерства Армения-США, предстоящих программ и региональной безопасности, сообщает пресс-служба Минобороны республики.
Встречи состоялись с директором Агентства сотрудничества по вопросам оборонной безопасности Майком Миллером, командующим Командования содействия безопасности армии США, бригадным генералом Аленом Пепером и заместителем секретаря обороны США по вопросам международной безопасности, директором офиса оборонной политики Трессой Гуенов.