Աշխատանքային իրավիճակ է. Սանոսյանը՝ ԱԺ սկանդալի մասին
Աշխատանքային իրավիճակ է. ի պատասխան լրագրողների հարցին, թե ինչպես կգնահատի ուժայինների և պատգամավորների մինչև միջադեպը՝ ասաց ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը։
Դիտարկմանը, թե արդյո՞ք կարելի է աշխատանքային որակել, երբ միմյանց կոմպրոմատներով սպառնում են ու վիրավորում՝ Սանոսյանը նշեց, որ ավելին չի կարող ասել. «Մասնակից չեմ եղել»։
Նշենք, որ հոկտեմբերի 15-ին ԱԺ լսումների ժամին ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի և Քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանի միջև ընդհարում տեղի ունեցավ։ Նրանք վիրավորեցին ու քաշքշեցին միմյանց:

На вопрос журналистов, как бы он оценил инцидент между силовиками и депутатами, министр территориального управления и инфраструктуры Армении Гнел Саносян ответил: "Это рабочая ситуация".
На вопрос, можно ли назвать рабочей ситуацию, когда они угрожают и оскорбляют друг друга компрометирующим материалом, Саносян заявил, что большего сказать не может: «Я не участвовал».
Отметим, что 15 октября, в ходе парламентских слушаний, произошла ссора между членом "ГД" Овиком Агазаряном и председателем Следственного комитета Аргишти Кярамяном. Они оскорбляли друг друга.