Հոկտեմբերի 17-ի լույս 18-ի գիշերը մարզերում տեղումները կլինեն թաց ձյան տեսքով
Արևմուտքից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված հոկտեմբերի 17-ի ցերեկը, 17-ի լույս 18-ի գիշերը հանրապետության շրջանների մեծ մասում սպասվում են հորդառատ անձրևներ և ամպրոպ։
Շիրակում, Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց ձորի լեռնային գոտիներում, Գեղարքունիքում հոկտեմբերի 17-ի լույս 18-ի գիշերը տեղումները կլինեն թաց ձյան տեսքով։
Հոկտեմբերի 18-ի ցերեկը ցիկլոնի ուժը կտրուկ կթուլանա, ինչի արդյունքում տեղումները կպահպանվեն հանրապետության առանձին հատվածներում և կլինեն կարճատև։
Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 17-19-ին հանրապետության ողջ տարածքում աստիճանաբար կնվազի, այսօրվա համեմատ՝ մոտ 6-9 աստիճանով։
Հորդառատ տեղումներով պայմանավորված` հոկտեմբերի 17-18-ին Աղստև, Դեբեդ, Հրազդան, Քասախ, Ազատ, Վեդի և Սևանա լճի ավազանի գետերում սպասվում է ջրի ելքերի զգալի մեծացում։

В ночь с 17 на 18 октября в областях Армении ожидаются осадки в виде мокрого снега
Из-за проникновения активного циклона с запада во второй половине дня 17 октября и в ночь с 17 на 18 октября в большинстве районов республики ожидаются сильные дожди и грозы. Об этом сообщает Армгидрометцентр.
"В горах Ширака, Арагацотна, Котайка, Вайоцдзора, Гегаркуника в ночь с 17 на 18 октября выпадут осадки в виде мокрого снега. Днем 18 октября мощность циклона резко ослабнет, в результате чего осадки сохранятся в отдельных частях республики и будут кратковременными", - говорится в сообщении.
Отмечается, что 17-19 октября температура воздуха на всей территории республики постепенно понизится ​​примерно на 6-9 градусов.
"Из-за обильных осадков 17-18 октября ожидается значительное увеличение объема водного потока в реках Агстев, Дебед, Раздан, Касах, Азат, Веди и бассейне Севана", - говорится в сообщении.