Կառավարությունը  մերժել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանի ներկայացրած նախագիծը, որով պատգամավորն առաջարկում էր սեպտեմբերի 27-ը սահմանել Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհված զինվորի, զինվորականի հիշատակի օր՝ փոփոխություն կատարելով «Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» օրենքում։
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանն Aysor.am-ի հետ զրույցում նշեց, որ ինչ ինքն է առաջարկում, կառավարությունը մերժում է.«Ես ներողամիտ եմ իրենց վերաբերվում։ Իրենք  չեն հասկանում, թե ինչ են անում, դրա համար էլ երկիրն այս վիճակում է։ Վիրավորական է ուղղակի։ Հարցի քննարկման ժամանակ ամեն ինչ կասեմ»։
Դիտարկմանը՝  հնարավո՞ր է միտումնավոր են անում, կամ, ասենք՝ վախենում են Ադրբեջանի ռեակցիայից՝ Նազարյանը պատասխանեց.«Գիտեք ինչ՝ երբ մարդը չի հասկանում, թե ինչ է անում, դա էլ է միտումնավոր։ Դա արդեն իրենց խնդիրն է՝ Ադրբեջանից են վախենում, իրենց կնոջից են վախենում, հարևանի ավտոմեքենայից են վախենում, դա ինձ չի հետաքրքրում։ Փաստն այն է, որ մերժել են այդ առաջարկը, իսկ թե ինչ պատճառներով են մերժել՝ դա չի հետաքրքրում։ Իրենց մերժումն արդեն իսկ աբսուրդ է։ Նույն ձևով էլ կարող են մերժել և ասել՝ եկեք Սեպտեմբերի 21-ը չանենք»։
Նազարյանը հիշեցրեց, որ  տնտեսական ակտիվության անվան տակ ներկա իշխանությունները կրճատեցին Ամանորի տոնական օրերը, հիմա էլ կարող են դա անել.«Է թող Սեպտեմբերի 21-ը, Մայիսի 28-ն էլ հանեն և ասեն՝  տնտեսական աճի տեմպերն ավելանալու են։ Իրենցից ամեն ինչ սպասելի է։ Ես իրենց շանս եմ տալիս. այն, ինչը իրենք պետք է անեին, դա ես եմ անում, սակայն դա էլ չեն ուզում ընդունել»։

Правительство отклонило представленный депутатом фракции НС "Армения" Гегамом Назаряном проект, которым депутат предлагал путем внесения изменений в закон "О праздниках и днях памяти Республики Армения" объявить 27 сентября днем ​​памяти воина, впогибшего за защиту Родины.
Депутат от фракции «Армения» НС Гегам Назарян в беседе с Aysor.am заявил, что правительство отвергает его предложения. «Я снисходителен к ним. Они не понимают, что делают, поэтому страна и находится в таком состоянии. Это просто оскорбительно. Все выскажу в ходе обсуждения вопроса».
На замечание, возможно ли, что они это делают специально или, скажем, боятся реакции Азербайджана, Назарян ответил: «Знаете что, когда человек не понимает, что он делает, это тоже намеренно. Это уже их проблема: они боятся Азербайджана, боятся своей жены, боятся машины соседа, меня это не интересует. Факт в том, что они отвергли это предложение, а то по каким причинам они его отвергли, не имеет значения. Их отказ уже абсурден. Точно так же они могут отвергать сказать: давайте не будем отмечать 21 сентября».
Назарян напомнил, что нынешние власти под предлогом экономической активности сократили новогодние нерабочие дни и могут сделать это сейчас. «Тогда пусть уберут 21 сентября и 28 мая и скажут, что темпы экономического роста увеличатся. От них все что угодно можно ожидать. Я даю им шанс. Я делаю то, что они должны были сделать, но они и этого не хотят принять».