Հայաստանի իշխանությունը հլու-հնազանդ անընդհատ գնում է զիջումների, ԱԺ-ում Ադրեջանի և Հայաստանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման կանոնակարգը վավերացնելու մասին օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։
«Այս ողջ գործընթացի փաստարկված հակասահմանադրական բնույթն իր հաստատումը ստացավ նաև Սահմանադրական դատարանում, որտեղ գործող իշխանության կողմից կատարվեց ուղղակի քաղաքական պատվեր»,- նշեց նա։
Արծվիկ Մինասյանն ասաց, թե, հաշվի առնելով այս ողջ գործընթացը, ինչպես նաև այսօր ԱԺ-ում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի հնչեցրած մտքերը, «Հայաստան» խմբակցությունն առաջիկա ժամերին հանդես կգա հստակ հայտարարությամբ։

Власти Армении кротко и покорно идут на уступки, заявил секретарь фракции "Армения" Арцвик Минасян в ходе обсуждения в Национальном Собрании  законопроекта об утверждении Положения о совместной деятельности Комиссии по демаркации государственной границы и пограничной безопасности между Арменией и Азербайджаном.
"Аргументированная неконституционность всего этого процесса была подтверждена и в Конституционном суде, где действующей властью был сделан прямой политический заказ", - сказал он.
Арцвик Минасян сообщил, что, принимая во внимание весь этот процесс, а также мысли, озвученные сегодня в Национальном Собрании вице-премьером Мгером Григоряном, фракция "Армения" в ближайшие часы выступит с четким заявлением.