Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցելու է ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցելու է Կազանում հոկտեմբերի 22-24-ը կայանալիք ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին։ Այս մասին Aysor.am-ին հայտնեց վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը:
Բաղդասարյանը նշեց, որ արդեն մեկ ամիս առաջ հաստատված էր վարչապետի մասնակցությունը գագաթնաժողովին:
Հարցին՝ նախատեսվո՞ւմ են հանդիպումներ երկրների ղեկավարների հետ՝ վարչապետի մամուլի խոսնակը պատասխանեց. «Այդ մասին լրացուցիչ տեղեկություն կտրամադրվի»:
Հիշեցնենք, որ Կազանում այսօր մեկնարկում է ԲՐԻԿՍ-ի 16-րդ գագաթնաժողովը։
ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինն ասել էր, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ու Նիկոլ Փաշինյանը հնարավորություն կունենան շփվելու BRICS-ի գագաթնաժողովի շրջանակներում։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян примет участие в саммите БРИКС, который пройдет в Казани 22-24 октября. Об этом Aysor.am сообщила пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян.
Багдасарян отметила, что участие премьер-министра в саммите было подтверждено еще месяц назад.
На вопрос, планируются ли встречи с лидерами стран, пресс-секретарь премьер-министра ответила: «Дополнительная информация по этому поводу будет предоставлена».
Напомним, сегодня в Казани стартует 16-й саммит БРИКС.
Посол России в Армении Сергей Копыркин сообщал, что президент России Владимир Путин и премьер- министр Армении Никол Пашинян будут иметь возможности для общения на полях саммита БРИКС в Казани.