Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանի համար նորմալ է, որ Ադրբեջանը կարող է չվավերացնել Հայաստանի հետ պետական սահմանի սահմանազատման վերաբերյալ կանոնակարգը:
«Ասում եք` «բա որ Ադրբեջանը չվավերացնի», է, չվավերացնի, թող չվավերացնի, չի վավերացնի` ուժի մեջ  չի մտի, ի՞նչն է խնդիրը»,- ԱԺ-ում հայտարարեց նա:
Ռուբինյանի խոսքով` եթե Հայաստանն այսօր վավերացնի կանոնակարգը, հետո պարզվի, որ Ադրբեջանը չի վավերացնում` համաձայնությունը կհամարվի տեղի չունեցած:
«Հարց եմ տալիս` հիմա մենք վավերացրեցինք, ասենք թե, Ադրբեջանը չվավերացրեց, դրա ռիսկը ո՞րն է»,- հավելեց ԱԺ փոխնախագահը:

Для вице-спикера Национального собрания Рубена Рубиняна нормально, что Азербайджан может не ратифицировать регламент по демаркации государственной границы с Арменией.
«Вы говорите: «А что, если Азербайджан не ратифицирует?» Не ратифицирует, пусть не ратифицирует, не ратифицирует, не вступит в силу, в чем проблема?", - заявил он в Национальном собрании.
По словам Рубиняна, если Армения ратифицирует регламент сегодня, а потом окажется, что Азербайджан не ратифицирует, соглашение будет считаться несостоявшимся.
"Я задаю вопрос: сейчас мы его ратифицировали, скажем, Азербайджан его не ратифицировал, в чем же риск?", - добавил вице-спикер НС.