Արտասովոր, անթույլատրելի բան է տեղի ունեցել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ անդրադառնալով խորհրդարանում ՔԿ նախագահ Արգիշտի Քյարամյանի և ՔՊ-ական պատգամավորների մասնակցությամբ միջադեպին։
«Սրան բանտ նետեք, սրա գլուխը կտրեք. այդպես չի լինում։ Հետևանքներ, բնականաբար, կլինեն»,-ասաց Ալեն Սիմոնյանը՝ արձագանքելով հարցին, թե արդյո՞ք ՔՊ-ում քննարկել են Արգիշտի Քյարամյանի հարցը։
Նա նշեց, թե «Քաղաքացիական պայմանագրում» թևեր չկան, կա մի թև՝ Նիկոլ Փաշինյանի թևն է։
«Մեկ անձի կուսակցություն չէ, մեր առաջնորդին սատարող խմբակցության պատկեր է, դրա մեջ որևէ տարօրինակ բան չկա»։

Произошёл необычный, недопустимый инцидент. Об этом в беседе с журналистами заявила спикер НС Ален Симонян, имея в виду инцидент с председателем СК Аргишти Кярамяном и депутатами партии "ГД" в парламенте.
«Говорят: посадите этого в тюрьму, отрубите ему голову: так не бывает. Естественно, будут последствия", - сказал Ален Симонян, отвечая на вопрос, обсуждался ли в "ГД" вопрос Аргишти Кярамяна.
Он отметил, что в "Гражданском договоре" нет крыльев, есть одно крыло - крыло Никола Пашиняна.
«Это не партия одного человека, это образ фракции, поддерживающей нашего лидера, в этом нет ничего странного».