«Դժգոհ եմ Հայաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարի արդյունավետությունից». Փաշինյան (Տեսանյութ)
«Բազմիցս տարբեր առիթներով ասել եմ, որ դժգոհ եմ ՀՀ-ում կոռուպցիայի դեմ պայքարի արդյունավետությունից, և այս հարցում մենք առավել հետևողական պետք է լինենք», ԱԺ-ում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մենք կոռուպցիայի հետ կոմպրոմիս չենք ունեցել, չունենք և չենք էլ ունենա: Սա ամենակարևոր արձնագրումն է: Շարունակելու ենք մեր պայքարը կոռուպցիայի և կոռուպցիոն համակարգի դեմ»,- ասաց նա։
Պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանն էլ արձագանքեց, որ այդ ամենը կենացի նման է հնչում. «Եթե կառավարությունը ձեր գլխավորությամբ կամք ունենա, համոզված եմ, որ խնդիր չի լինի: Ուղղակի թղթաբանությունն  է փոխվել, ուրիշ ոչինչ»:

"Я неоднократно и по разным поводам говорил, что недоволен эффективностью борьбы с коррупцией в Республике Армения, и нам следует быть более последовательными в этом вопросе", - заявил премьер-министр Никол Пашинян в Национальном Собрании.
«У нас не было, нет и не будет компромисса с коррупцией. Это нужно констатировать. Мы продолжим борьбу с коррупцией и коррумпированной системой»,- заявил он.
Депутат Гарник Даниелян отреагировал на слова Пашиняна, отметив, что все это звучит как очень хороший тост. «Если у правительства под вашим руководством будет воля, я уверен, проблем не будет. Изменилась только документация, больше ничего».