«ԱՄՆ-ն ու ՆԱՏՕ-ն մարդկության թշնամիներն են»․ Նիկարագուայի փոխնախագահ
«ԱՄՆ-ն ու ՆԱՏՕ-ն մարդկության թշնամիներն են», -այսպիսի գնահատական ​​է հնչեցրել Նիկարագուայի փոխնախագահ Ռոսարիո Մուրիլյոն։
«Ֆաշիզմը ֆինանսավորում են, առաջ տանում ու ֆաշիստներին զինում ԱՄՆ-ն ու ՆԱՏՕ-ն, որոնք, ի դժբախտություն աշխարհի, հանդիսանում են մարդկության թշնամիները»,- Մուրիլյոյի խոսքերն է մեջբերել 19Digital հարթակը։
Միևնույն ժամանակ Նիկարագուայի փոխնախագահը համակրանք է հայտնել  Ռուսաստանին՝ նշելով, որ նա «հիմնարար դերակատարում ունի աշխարհում  ֆաշիզմի դեմ պայքարում»։
Նշենք, որ  ավելի վաղ էլ Նիկարագուայի նախագահ Դանիել Օրտեգան Վլադիմիր Զելենսկուն անվանել էր «Հիտլերի զավակ»։

Вице-президент Никарагуа Росарио Мурильо отметила борьбу России с фашизмом и ее фундаментальную роль в мире, назвав США и НАТО "врагами человечества", ее слова приводит официальный портал 19Digital.
По данным портала, Мурильо назвала участие делегации Никарагуа на саммите БРИКС в Казани важной встречей для "продвижения многополярного мира справедливой торговли" и полезного сотрудничества. Вице-президент также выразила солидарность с Россией и поблагодарила президента РФ Владимира Путина за приглашение на саммит.
"На этой очень важной встрече мы, как всегда, ...признали великую битву, которую Российская Федерация ведет против фашизма, который финансирует, вооружает и продвигает кто? Соединенные Штаты, которые, к несчастью для всего мира, являются врагами человечества, США и НАТО", - приводит портал слова Мурильо.